A cég igazgatósága egy ismert módszert vet be az ellenséges felvásárlónak tekintett üzletemberrel szemben.
Egy új céges szabállyal igyekszik elejét venni a Twitter igazgatósága annak, hogy Elon Musk többségi tulajdont szerezzen a cégben. A „méregpirulának” nevezett módszer lényege az, hogy ha valaki a cégvezetés jóváhagyása nélkül szerez 15 százalékos részesedést egy társaságban, akkor a többi tulajdonos számára lehetőség nyílik arra, hogy kedvezményes áron vásároljon további részvényeket. A Martin Lipton ügyvéd által kitalált, a nyolcvanas évek óta alkalmazott módszerrel ellenséges felvásárlásokat tudnak megakadályozni cégek, hiszen az azt is jelenti, hogy az „ellenséges felvásárlást” eszközlő befektető számára jóval nehezebbé válik újabb részvények megszerzése.
Musk már a részvények több mint 9 százalékát felvásárolta, és csütörtökön jelezte: vinné az egész céget. Musk "utolsó és legjobb" ajánlaatával részvényenként 54,2 dollárt ajánlott készpénzben, ami 41 milliárd dollárt meghaladó összeget jelent a cég egészére nézve. Ha azonban a „méregpirulát” bevetik, az jelentősen megnövelheti a vételárat.
A Twitter vezetése által pénteken bevetett korlátozás nagyjából egy évig maradhat érvényben, annak pontos feltételeit később közli az igazgatóság. Ez természetesen nem zárja ki, hogy Musk megvásárolja a céget, ahhoz azonban igazgatósági jóváhagyásra lesz szüksége. Az is elképzelhető a Wall Street Journal forrásai szerint, hogy a cégvezetés magasabb árat kér az üzletembertől.
A Tesla alapítója nem az egyetlen, aki érdeklődik a Twitter iránt: az amerikai lapok arról írtak, hogy a Thoma Bravo és egy másik magántőkealap is kivetette a hálóját a cégre.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.