Vállalkozás hvg.hu 2022. március. 09. 21:24

MOL-vezér: Nincs üzemanyag-ellátási probléma az országban

Hernádi Zsolt szerint csak pillanatnyi logisztikai gondok vannak.

Hernádi Zsolt MOL-vezér volt az ATV Egyenes beszéd című műsorának szerda esti vendége, ahol arról beszélt: Magyarországon nincsen üzemanyag-ellátási probléma, legfeljebb logisztikai, de az is lokálisan, és átmeneti jelleggel. Ennek oka, hogy a hatósági ár miatt sok kamionos is Magyarországon tankolja meg a járművét.

Hernádi beszélt arról is, hogy a Barátság-kőolajvezetéken, vagyis Ukrajnán át továbbra is annyi orosz kőolaj érkezik, mint korábban. Magyarországnak egyébként 90 napra elegendő vésztartaléka van.

Ha a vezeték leállna, Hernádi szerint a délről jövő Adria-vezetéken kellene nagyobb mennyiséget rendeljünk. Mint mondta, az orosz-ukrán háború miatt több cég meg tudja tenni, hogy nem vesz orosz olajat, de a MOL finomítói az orosz termékre vannak „dizájnolva”.

Hernádi úgy vélte, senkinek sem érdeke, hogy ellátási nehézségek alakuljanak ki.

Nem kell rohanni a kutakhoz, ez fölösleges

– hangsúlyozta a MOL-vezér, aki szerint a továbbiakban is meg lehet tölteni az autókat a 480 forintos áron, mert „a Mol bírja”.

Hernádi Zsolt szerint a MOL egy pénzügyileg stabil cég, az árstop pedig nem fogja megrendíteni.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.