A pandémia miatt megszaporodtak az interneten elérhető kulturális tartalmak, többek közt az Örkény-színház is kiépítette a saját stream-stúdióját.
A krízis a mi pályánk kellős közepét érte, nem lehetett összegyűlni, amit mi csináltunk, ami az egész életünknek értelmet ad, az nincs"
– mondja Mácsai Pál, az Örkény István Színház igazgatója, hogy miért fordultak ők is az online lét felé.
Bár az online közvetítéseket sokan kritizálják, mondván eltűnik belőle a közösségi élmény, de vannak előnyök is: közelebbről láthatjuk a színészeket, minden előadásra be lehet jutni, és földrajzi akadályok sincsenek. Nem csoda, hogy sok színház kipróbálta a streamelést, amire közös online felületet is találtak.
Az onlinizálódás, ami minket körülvesz végérvényes, ez egy civilizációs forradalom – véli Mácsai, akinek a színháza 70 előadást streamelt.
A Magasfeszültség című, a hvg.hu és az Európai Beruházási Bank együttműködésében készülő videosorozatunkban húsz olyan magyarországi céget mutatunk be, amelyek sikerrel vették az elmúlt időszak akadályait: képesek voltak reagálni a járvány okozta új helyzetre, innovatív megoldásokkal találták meg a kiutat a munkaerőhiányra vagy tűntek ki valamilyen egyedi megoldással.