A befektetők nyomására kénytelen lehet a tervezetthez képest jóval alacsonyabb cégértékkel a londoni tőzsdére lépni.
Január elején számolt be arról a HVG, hogy a kínai fast fashion piactér, a Shein Londonban lépne tőzsdére (IPO), miután az Egyesült Államokban tervezett IPO-ját visszavonta, mert amerikai törvényhozók aggodalmukat fejezték ki a Kínával kapcsolatos nemzetbiztonsági kockázatok és a dolgozók munkakörülményeit érintő problémák miatt.
A londoni tőzsdére lépés akár húsvétig is megtörténhet, azonban gyülekeznek a sötét felhők a vállalat fölött: befektetői nyomásra kénytelen lehet csökkenteni értékelését 30 milliárd dollárra, ami jóval alacsonyabb a 100 milliárd dolláros csúcsértéknél (2022-ben értékelték ennyire a céget, 2023-ban pedig egy tőkebevonási kör során 66 milliárd dollárban állapították meg az értékét) – írja a Bloomberg.
A cég komoly problémákkal néz szembe, főként az ellátási lánccal és a munkakörülményekkel kapcsolatos aggályok, valamint a globális kereskedelmi bizonytalanságok miatt. Donald Trump tarifapolitikája, különösen a 800 dolláros értéket el nem érő csomagok vámmentességét érintő, úgynevezett de minimis szabály eltörlése szintén csapást mérhet a Shein és a másik, filléres termékeket kínáló kínai óriás, a Temu üzleti modelljére.
A kínai alapítású, de szingapúri központú Shein gyors növekedését olcsó divattermékeinek köszönheti, és befektetői között szerepel több nagy nemzetközi alap is. Az IPO előkészületei során a vállalat értékelése már fokozatosan csökkent, jelezve a befektetői bizalom megingását.