Hat, köztük több A kategóriás kerékpármárkát is megszerzett a Pon Holdings egy 810 millió dolláros adásvétellel. Ezzel a világ egyik legnagyobb kerékpárgyártójává lép elő a holland cég.
A világ egyik legnagyobb kerékpárgyártójává válik három neves kerékpármárka felvásárlásával a holland Pon Holdings. A cégóriás a már eddig is tulajdonában lévő Gazelle, Santa Cruz és Urban Arrow mellé felvásárolta a Cannondale, a Schwinn, a Mongoose, valamint a GT, a Charge és a Caloi márkákat is a Dorel Industriestől – jelentette a Reuters.
A fentiek közül a szélesebb közönség számára az amerikai piacon nagy múlttal rendelkező Schwinn lehet ismerős, amely a rendszerváltás után többségi tulajdonos lett a Csepel kerékpárgyárban. Az adásvételről hosszabban is beszámoló Világgazdaság szerint a Mongoose BMX-ben erős, a Cannondale elsősorban országúti kerékpárjairól híres, amelyeket a Tour de France-on is használnak. A sokáig összetéveszthetetlen vázkialakítással (a hátsó támvillák a nyeregcsőt keresztezve csatlakoztak a felsőcsőhöz) gyártott GT, illetve a Charge és a Caloi egyaránt A kategóriás márkának számítanak.
A 810 millió dolláros tranzakció révén a becslések szerint éves szinten 2,5 milliárd dolláros forgalommal a világ egyik legnagyobb kerékpárgyártójává válik a Pon Holdings. A cég korábban 900 millió dollárért sikertelenül próbálta megszerezni a Sparta és a Batavus márkákat.
A cégvezetés reményei szerint az ügylettel komoly piaci részesedést szereznek az észak-amerikai piacon, ahol elektromos kerékpárok mellett verseny-, városi és hegyikerékpárokat kívánnak nagy számban értékesíteni.
“Együtt képesek leszünk kielégíteni a minőségi és elektromos kerékpárok iránti növekvő igényt, legyen szó városi, szabadidős vagy sportcélról” – idézték Janus Smalbraak ügyvezető igazgatót.
A Világgazdaság szerint a Pon Holdings ezzel a lépéssel megelőzheti a tajvani Giantet, illetve a kínai Meridát és Yaedát.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.