Vállalkozás hvg.hu 2021. július. 22. 19:45

60 milliárd forint osztalékot vettek ki a kormányközeli építőipari cégek

Többek között Mészáros Lőrinc, Garancsi István és Szíjj László érdekeltségeinek az eredményére jött ki ez az adat.

Hatvanmilliárd forintnyi osztalékot vett ki 17 kormányközeli építőipari cég tulajdonosa tavaly, miközben csaknem 3700 dolgozójuknak összesen feleennyi bért fizettek – hangzott el az RTL Híradó riportjában. A G7 jutott a fenti eredményre, miután 45 építőipari cég beszámolóját átnézték.

Más cégeknél jellemzően a dolgozóknak jutott több pénz, ami azt jelezheti, hogy a kormányközeli cégek nagyon jól keresnek az állami megrendeléseken.

A NER-közeli cégek közül többek között Mészáros Lőrinc, Garancsi István és Szíjj László érdekeltségeinek az eredményét tekintették át.

Azt is megjegyezték az RTL riportjában, hogy a kormányközeli vállalatok alkalmazottjai sokszor jobban is keresnek, főleg azért, mert többségben vannak a magasan képzett szellemi alkalmazottak, míg a fizikai munkát gyakran alvállalkozók végzik.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.