És a kivitelezés nem is volt annyira egyszerű.
Szendehelyen még 2015-ben adtak át három kerékpáros útszakaszt, amihez az állam uniós forrást biztosított. A Magyar Narancs szerint a nógrádi községben készült kerékpárútra az állam 199, 39 millió forint EU-támogatást adott.
A lap átnézte a Közbeszerzési Hatóság (KH) adatbázisában a még 2015-ben kiírt pályázatot, ebből pedig az derült ki, hogy összesen három különálló kerékpárút-szakasz épült, 655,43 és 338,04, valamint 146,02 méter hosszúságban.
Vagyis összesen 1,1 kilométer utat építettek közel 200 millió forint értékben.
A beruházást a Közmű-Alagút Magas és Mélyépítő Zrt. bonyolította le, ami egyebek mellett csapadékvíz-elvezetést, támfal- és kerékpároshíd építését, valamint bontási munkákat is végzett. Az elérhető adatok szerint időközben szerződést kellett módosítani, mert „az elhúzódó támogatói döntés és a támogatási szerződés aláírását követően késve kezdődtek a kerékpárút kivitelezési munkálatai, melyből adódóan az elszámolást sem tudtuk egyértelműen lezárni, valamint nem tudtuk összeszedni a szállítói finanszírozású számlák benyújtáshoz szükséges dokumentumokat azok benyújtásának végső határidejéig”.
A Magyar Narancs egy olvasója a 146 folyóméter hosszúságú szakaszra panaszkodott, mivel az egy kereszteződésen áthaladva húzódik úgy, hogy se előtte, se utána nem kapcsolódik további kiépített kerékpáros infrastruktúrához. Az önkormányzat nem válaszolt a lap kérdéseire, hogy miért volt ilyen magas a költség.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.