A rádiós műsorvezető egy vendéglőt is vezet, és azt vallja, az éttermi élménynek a jövőben meg kell maradnia, de azt nem úgy képzeli, hogy igazoltatnia kell a vendégeit.
A járványhelyzet miatti korlátozások a Rádió 1 műsorvezetőjének az üzletét, a Liszt Ferenc téri vendéglőjét is megtépázták, erről az Index podcastjában beszélt Rákóczi Ferenc. Elmondta, hogy tavaly november óta a májusi nyitásig az étterem be volt zárva, de állományban maradtak a munkatársai, akiket arra biztatott, hogy menjenek el valahová dolgozni, ha nem akarnak belehülyülni. Így többen raktáros munkát vállaltak a téli karantén alatt.
A műsorvezető azt mondja, el lakás árát elbukta az étterembezárással, bár azt nem árulta el, hogy milyen környéken kell elképzelni azt a lakást.
Az étterem az áprilisi országor terasznyitás után egy héttel indult újra. A rádiós azt mondta, a nyitás is több milliós költség, de a költségeken úgy lehet spórolni, hogy szűkebb menüvel indítanak, így az árubeszerzés kevesebb pénzt visz el. De a konyhai berendezéseket át kell nézetni, hiszen fél éve állnak, a rozékészletet ki kellett hajítani, mert az egy éve áll, és azt már nem adsz oda jó szívvel a vendégnek - magyarázta Rákóczi.
Azt is elmondta, hogy a hazai vendégekre építette a Liszt Ferenc téri vendéglőjének üzleti modelljét, és most, a válságban szerinte az tudott nyerni, akinek van hazai vendége. Van egy csomó menő belvárosi hely, amely ki sem nyitott, mert nincsenek magyar törzsvendégei.
Ami a jövő vendéglátós trendjeit illeti, Rákóczi elmondta, hogy a kiszállításban nem hisz, nem is csinálták, mert az éttermi élménynek meg kell maradnia, az elvehetetlen lesz, ha visszaáll a világ a normális rendben. Itt a rádiós éreztette, hogy azt nem érzi normális rendnek, hogy a vendéglősnek vakcinaigazolványt kell kérnie a vendégétől, meg azt, hogy igazolja magát. De a jövőre nézve egyébként azt gondolja, hogy Magyarországon a középréteget kiszolgáló tisztességes vendéglátóhelyek számát kellene gyarapítani.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.