Az integrált OTP banka Srbija 213 fiókkal és 322 ATM-mel rendelkezik Szerbiában.
Sikeresen zárult az a több mint másfél éve megkezdett integrációs folyamat, amelynek eredményeként az OTP Bank két szerbiai leánybankja, a Vojvođanska banka és az OTP banka Srbija mától összeolvadva, egy bankként, OTP banka Srbija néven működik tovább – közölte az OTP Bank csütörtökön.
A régióban még nem volt példa ilyen összetett banki integrációra, amely stratégiai mérföldkövet jelent a legnagyobb szerbiai bank létrehozását célként kitűző OTP Csoport számára. Az új, integrált bank rendelkezik a legnagyobb piaci részesedéssel a szerbiai hitelezési piacon, valamint 5,6 milliárd eurós mérlegfőösszegével a második legnagyobb banknak számít.
Wolf László, az OTP banka Srbija Igazgatóságának elnöke és az OTP Bank vezérigazgató-helyettese a közleményben kiemelte: ez a sikeres integráció újabb jelentős mérföldkő az OTP Csoport történetében. Régiós terjeszkedésük, organikusan és akvizíciókon keresztül megvalósuló növekedési stratégiájuk eredményeként az OTP Bank nemcsak 11 országban van jelen, de piacvezető Magyarországon, Bulgáriában és Montenegróban is, és kulcsszerepet játszanak számos más piacon, így Szerbiában is.
A tájékoztatás szerint az integráción több mint 3000 munkatárs elkötelezetten dolgozott és az előzetes terveknek megfelelően zárta le a folyamatot, hasonlóan az OTP Csoport leánybankjainak tavaly májusban Bulgáriában, majd decemberben Montenegróban – szintén a pandémia alatt – lezárt sikeres integrációjához.
Az integrált bank összesen 213 fiókkal, és a legtöbb, 322 ATM-mel rendelkezik Szerbiában. Az OTP Bank 2006 óta van jelen a szerb piacon, nyereséges működése és akvizíciói során folyamatosan növelve piacrészét. A most egyesített két bank közül a Vojvođanska banka 2017-ben, az OTP banka Srbija két évvel később 2019-ben csatlakozott az OTP Csoporthoz.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.