Vállalkozás hvg.hu 2020. december. 15. 08:06

Mészáros érdekeltségébe kerülhet a Tigáz másik fele is

Magyarország legnagyobb vezetékes földgázelosztójának közel fele már eddig is a felcsúti milliárdos cégcsoportjáé volt.

A Mészáros Csoporthoz tartozó tőzsdei befektetőcég, az Opus Global Nyrt. tárgyalásokat folytat arról, hogy megvásárolja a MET Csoporthoz tartozó Tigáz Zrt. teljes részvénycsomagját – írja a Forbes.hu több, egymástól független forrásra hivatkozva. A gázszolgáltatóban az Opus eddig is érdekelt volt, Mészáros érdekeltsége tavaly nyáron vásárolta be magát, közel 50 százalékos tulajdonrészt szerezve.

A lap szerint az Opus a Tigáz maradék részesedését is megszerezné a MET-től.

A Forbes.hu-nak az energetikai csoporttól az üzletet firtató kérdésére csak annyit válaszoltak, hogy piaci híreszteléseket nem kommentálnak. Az Opus pedig azt közölte, hogy folyamatosan vizsgálják az újabb felvásárlási lehetőségeket. A lap értesülését nem erősítették meg, de nem is cáfolták.

A Tigáz – emlékeztetett a Forbes.hu – Magyarország legnagyobb vezetékes földgázelosztója, amely 33 760 kilométer hosszú gázvezeték-hálózatot üzemeltet, és Magyarország területének közel felét látja el földgázzal.

A svájci központú, de magyar többségi tulajdonban lévő MET-nek 2017-ben adta el az olasz ENI, majd szűk két év múlva került a fele a Mészáros Csoporthoz. A felek stratégiai megállapodást is kötöttek.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.