Szerdán éppen negyedszázada, hogy a legnagyobb magyar bank tőzsdére lépett.
Az OTP 1995 október 7-én vezette be részvényeit a Budapesti Értéktőzsdére, mégpedig 1200 forintos bevezetési áron (ám mivel ezt egy 1:10 arányú részvényfelosztást (split) követte, ez azt jelentette, hogy egy részvény ára 120 forint volt, viszont aki egyet vett, az tízzel rendelkezett immár).
Az azóta eltelt két és fél évtized során a társaság a BUX-index legnagyobb súlyú papírjává vált, amelynek értéke az aktuális árfolyamon mintegy 2758 milliárd forint – emlékezett meg az évforduló alkalmával a Bét. Ennek megfelelően a részvényárfolyam is megugrott, a bevezetési árfolyam közel százszorosán forog jelenleg, a tavalyi év végén a 16 ezer forintot is megközelítette, szerda kora délután pedig 10 080 forinton állt.
Az OTP az azóta eltelt időszakban már 12 országban van jelen, több mint 100 leányvállalattal, 1700 bankfiókkal és 19 millió ügyféllel rendelkezik, illetve mintegy 40 ezer dolgozót foglalkoztat. Tavalyi árbevétele elérte az 1077 milliárd forintot, amiből rekordnagyságú, 412 milliárd forintos adózott eredményt ért el.
A mostani évfordulót egy ünnepséggel keretezték, azaz Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója indította el a tőzsdei kereskedést, de meglepték egy életműdíjjal is, amit a hazai tőkepiac fejlesztésért kapott.