Vállalkozás hvg.hu 2020. június. 11. 12:55

Több ezren nem értik, miért teszik fizetőssé a balatoni szabadstrandokat

Nyílt levélben kérik Varga Mihályt és a Magyar Turisztikai Ügynökséget, hogy ne szorítsák ki így a Balatonnál élőket és az odalátogatókat.

Az Összefogás a Balatonért Egyesület nyílt levelet küldött a pénzügyminiszternek és az MTÜ-nek, amelyben tiltakoznak a balatoni szabadstrandok fizetőssé tétele ellen. Az egyesület indoklása szerint a lépés, így a jelenleg hivatalosan is szabadstrandként nyilvántartott fürdőhelyek fizetőssé tétele nemcsak a Balatonnál élőket, hanem az odalátogatókat is kiszoríthatja a szabad fürdőzés lehetőségéből.

Arra kérik ezért Varga Mihályt és az MTÜ-t, hogy ne járuljanak hozzá a vissza nem térítendő állami támogatásból felújított szabadstrandok fizetőssé tételéhez.

Kiemelik azt is, hogy Fonyódon a forrást biztosító Kisfaludy 2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. sem támogatta, hogy a járvány miatti bevételkiesést ilyen módon pótolják az önkormányzatok.

Tavaly egyébként több mint ötezren írták alá a szabadstrandok védelméért indított petíciójukat. "A kormányzat is azt hirdeti, hogy a Balaton mindenkié, a tónak hozzáférhetőnek kell maradnia mindenki számára. A megközelíthető partszakaszok, kempingek beépítése ennek ellenére folytatódik, helyükre főként lakóparkok és luxusingatlanok kerülnek. Az ezekhez az ingatlanokhoz tartozó partszakaszok egyike sem használható már szabadon” – írta az egyesület.

Varga Mihály csütörtök este a Facebook-oldalán jelezte, hogy nem tudja teljesíteni az Összefogás a Balatonért Egyesület kérését, mert sem jogköre, sem szándéka nincs ilyet kezdeményezni, mert szerinte ilyen joga a településeknek van.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.