Szegeden is próbálnak segíteni, hogy ne essen kútba minden. A város az önkormányzati ingatlanban működő vendéglátók bérleti díját engedik el, ha lehúzzák a rolót a járvány miatt. A több tucat üzletben már elindultak az elbocsátások.
Áprilistól elengedi az szegedi önkormányzat azoknak az üzleteknek a bérleti díját, amelyek most bezárnak. Azok a cégek és vendéglátóhelyek kaphatják ezt a kedvezményt, amelyek helyiségeiket a várostól bérlik, nekik a teraszaik után a jövő hónap elejétől közterület-használati díjat sem kell fizetni. Egy turisztikai oldal nem hivatalos adatai szerint Szegeden közel 65 vendéglátóhely működik, többségük valószínűsíthetően az önkormányzattól bérli az üzlethelyiséget. A vendéglátóknak esély a túlélésre, az önkormányzati kasszának, főként hosszú távon, nagy érvágás.
A szegediek közül az ismertebbek közé tartozó halászcsárdák tulajdonosa szerint jó döntést hozott az önkormányzat, főként a bérleti díjak elengedésével, a teraszok után, ha bezárnak, amúgy sem kell díjat fizetni. Frank Sándor azt is elmondta, hogy Szegeden három éttermet működtetnek, egyet Győrben és egyet Budapesten, összesen 150 alkalmazottal vitték az üzletet, de már a hónap közepén csökkentett üzemmódra álltak. Ez utóbbi azt jelenti, hogy zuhant a forgalom, így a korábbi napi egymillió forintos bevételt már nem tudták hozni, az összlétszámot közel ötven fővel csökkentették, tehát egy-egy étteremben 9-9 alkalmazottat kellett elbocsátaniuk. Frank azt is hozzátette, hogy még így is száz dolgozó maradt, ha így folytatódik, akkor a jövő hónapban is el kell néhány embert küldeniük, de minden igyekezetükkel azon vannak, hogy megtartsák a munkaerőt az elhúzódó bezártság idejére is, akár félállásban, minimálbéren. Az éttermeknek még felhalmozott készleteik is vannak tízmillió forintos nagyságrendben, ezen kénytelenek túladni, ha nem akarják a megsemmisítőbe vinni a zöldséget, a halat, ezért azt is tervezik, hogy harminc százalékkal olcsóbban adják majd az ételt, amivel csak a túlélésre kapnak esélyt.
Többmilliárdos korrekcióra lehet szükség már az év közepén az önkormányzati költségvetésben, hiszen már első körben, két héttel ezelőtt bezártak a városi tulajdonú mozik, könyvtárak, művelődési intézmények, a színház. Az önkormányzati intézmények, köztük a működő közmű szolgáltatók alkalmazottainak bérét is biztosítani kell. A város mégis úgy döntött, hogy lemond az IKV Zrt. által bérbe adott helyiségek bérleti díjáról, ha a vendéglátókat üzemeltető cégek lehúzzák a rolót. Az, hogy mekkora léket ütnek a járványügyi intézkedések az amúgy is az „újratervezés” költségvetésének nevezett büdzsén, majd akkor derül ki, ha lecseng a járvány.