Vállalkozás hvg.hu 2020. február. 27. 11:28

Koronavírus: csökkenti Olaszországba tartó járatainak számát a Wizz Air

A légitársaság a jegyek iránti igények visszaesésével indokolta a döntést.

A Wizz Air valamennyi olaszországi járatát törölte március 10. és április 4. között, nem lehet jegyet foglalni ebben az időszakban Rómába, Bolognába, Cataniába, Nápolyba, Milánóba és Bariba sem. Ezekre a napokra a foglalási oldal azt jelzi, hogy nincs járat – írta korábban az MTI, jelezve, hogy a légitársaság későbbre ígért tájékoztatást.

Mi is ellenőriztük a rendszert, amelyben az látszott, hogy a megszokottnál jóval kevesebb a foglalható járat, az alapárú jegyek pedig elérhetetlenné váltak, csak a két magasabb kategóriájút lehetett megvásárolni.

A Wizz Air közleménye negyed 12-kor érkezett meg, amelyben megmagyarázták a jelenséget. Mint írták, valamennyi útvonalukon folyamatosan nyomon követik a jegyek iránti igény alakulását, aminek alapán

úgy döntöttek, hogy a kereslet visszaesése miatt a március 11-től április 2-ig tartó időszakban csökkentik egyes, többek között olaszországi úti célokra közlekedő járataik sűrűségét.

Jelezték ugyanakkor, hogy nem függesztik fel ezeket az útvonalakat, és nem törölték minden, ezekre az úti célokra üzemeltetett járatukat, csak a kapacitást csökkentettették.

Az érintett utasoknak azt üzenték, hogy legkésőbb 15 nappal az indulás előtt e-mailben értesítik őket a járatuk törléséről. Választhatnak majd, hogy elfogadják az ingyenesen, más dátumra felajánlott átfoglalást, visszakapják az eredeti viteldíj 100 százalékát, illetve 120 százalékát, ha WIZZ-számlájukra kérik a jóváírást.

Mivel a járattörlésről legkésőbb 14 nappal az indulás előtt értesítjük az érintett utasokat, az 2004/261/EK rendelet értelmében ezen felüli kompenzációra nem jogosultak – fűzték hozzá.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.