A katasztrófavédelem 12 nappal később továbbította a műtrágyakirály kérelmét a Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz.
Csak a napokban kezdett el foglalkozni a műtrágyakirály, azaz Bige László szolnoki gyárának ügyével a bíróság – mindez a Debreceni Törvényszék közleményéből derül ki, amit a 24.hu idéz.
Bige László szerint a katasztrófavédelem kilencszer, a rendőrség tizenháromszor szállt ki a gyárhoz, de soha semmit sem találtak, egyetlen elmarasztaló jegyzőkönyv sem volt. A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ennek ellenére – hiányosságokra hivatkozva – június elején felfüggesztette a Bige Holding szolnoki kénsavgyárának működési engedélyét.
Bige szerint közvetítőkön keresztül kapott üzenetben már jó ideje választás elé állították ellenségei,
vagy távozik az országból, vagy megy a rácsok mögé.
Azt is mondta, hogy szerinte bosszúhadjárat folyik ellene, nevet/neveket ugyanakkor nem említett.
A Bige Holding Kft. a szolnoki gyárral történtek miatt, illetve a döntéssel szemben kereseti kérelmet terjesztett elő, amit a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz elektronikus úton június 12-én el is juttattak. A Bige Holding ebben egyebek mellett arról írt, hogy a veszélyes tevékenység folytatását azonnali hatállyal megtiltó határozatot több okból jogsértőnek találja, ezért annak megsemmisítését kezdeményezte, azonnali jogvédelmet, továbbá a határozat végrehajtásának halasztó hatálya elrendelését kérte.
Azonban a kérelmet a hatósági eljárás iratanyaga kíséretében a katasztrófavédelem 12 nappal később, június 24-én továbbította a Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz.
A közlemény szerint – idézi a 24.hu – az azonnali jogvédelem iránti kérelemről a bíróságnak a keresetlevél beérkeztétől számított 15 napon belül kell dönteni. A határidő azonban, mint a lap megtudta, a kérelem bíróságra történő beérkezésétől, azaz 24-étől számítandó. Az azonnali jogvédelem iránti kérelmet elbíráló döntés független a határozat jogszerűsége értékelésétől, a kereseti kérelem megalapozottságáról az ügy érdemében a bíróság a tárgyalás eredményétől függően dönt – írták még a közleményben.