Vállalkozás hvg.hu 2019. május. 31. 10:36

Ahogy Simicska, úgy utódja sem panaszkodhat az állami pénzesőre

Szinte forintra ugyanakkora nyeresége volt a Duna Aszfaltnak, mint egy évvel ezelőtt.

Ami korábban Simicska Lajos és a Közgép volt, az ma már Szijj László és a Duna Aszfalt Kft. Ennek megfelelően a tiszakécskei vállalkozó először 2015-ben tűnt fel a 100 leggazdagabb magyar listáján, ahol egyből a 29. helyen landolt. Ma már a 10. leggazdagabb magyarnak számít.

Szijj fő cége a Duna Aszfalt, amely építőipar közbeszerzések sorát nyerte meg az elmúlt években. Ennek megfelelően bevételei 2018-ban elérték a 129,5 milliárd forintot, amiből 18,559 milliárd forintnyi nyereséget sikerült kitermelni. Érdekesség, hogy egy évvel ezelőtt „még csak” 75,6 milliárd forint bevételt ért el a Duna Aszfalt, ám adózott eredménye 153 millió forinttal több volt.

A rosszabb eredményt többet közt azzal lehet magyarázni, hogy 395-ről 481-re nőtt a foglalkoztatottak száma, így a bérköltség is megemelkedett 1,76 milliárdról 2,3 milliárdra. Ezen felül az egyéb bevételeknél is nagy különbséget lehet látni: 36 milliárdról 5 milliárdra esett vissza, miközben az anyagjellegű ráfordítások 49,6 milliárdról 92,9 milliárdra, az igénybe vett szolgáltatások értéke pedig 31,2 milliárdról 52,2 milliárdra nőtt.

Ekkor számok mellett jogosan vethetnénk fel, hogy egy ekkora árbevételű és nyereségű cég biztosan kipróbálja magát külföldön is, ám nem ez a helyzet: az „exportértékesítés nettó árbevétele” sorban ugyanis továbbra is csak egy kövér nullát látunk.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.