Vállalkozás hvg.hu 2019. április. 04. 10:58

Lemaradtak a magyarok a gázvezeték-építésről

Egy szaúdi konzorcium happolta el a megrendelést.

Egy szaúdi vezetésű konzorcium építheti meg a Török Áramlat gázvezeték északi, Közép-Kelet-Európába tartó ágának bulgáriai szakaszát – írja a Portfolio.hu a Reutersra hivatkozva.

Három konzorcium nyújtott be ajánlatot a 1,4 milliárd eurós tenderre:

  • az olasz Bonnati,
  • a német Max Streicher,
  • a Mol-csoporthoz tartozó OT Industries Fővállalkozó és az OT Industries KVV Kivitelező társaság.

A tervek szerint a Gazprom Ukrajnát kikerülve szállítja majd az orosz gázt a régióba: Bulgáriába és Szerbiába 2020-től, Magyarországra pedig 2021-től. Magyarország évente 4,7 milliárd köbméter gázt kaphat majd a vezetéken keresztül, míg Bulgáriába 4,8, Szerbiába 2, Szlovákiába 4,3, Ausztriába pedig 3,8 milliárd köbméter érkezhet 2022 októberétől. Az országok így szinte pontosan azzal megegyező mennyiségű gázhoz juthatnak majd hozzá az új vezetéken keresztül, mint amennyi jelenleg Ukrajna felől érkezik területükre.

A bulgáriai vezetékszakasz 2020 végére állhat üzembe a Bulgartransgaz vezérigazgatója, Vladimir Malinov szerint, aki szerint a projekt az uniós törvényeknek teljes mértékben megfelel.

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.