Nem elég a szakszervezeteknek, amennyi béremelést a Mol ajánl.
Nem fogadták el a szakszervezetek a Mol 2019-2020-as béremelési ajánlatát – írta az Index. Kovács László, az Olajipari Szakszervezet elnöke elmondta: hétfőig várnak, hogy a Mol jelezze, folytatni akarja-e a bértárgyalást. Ha ezt nem teszi meg a cég, vagy elutasítja a szakszervezetek bérajánlatát, akkor már hétfőn megalakul a sztrájkbizottság.
A szakszervezetek pontos követeléseiről és a cég ajánlatáról a tárgyalásokra hivatkozva nem mondott el részleteket. A bértárgyalásokon négy szakszervezet vesz részt, a MOL Bányász Szakszervezet, a MOL Vegyész Szakszervezet, az Olajipari Szakszervezet, és az Olajág Szakszervezet.
Frissítés: cikkünk megjelenése után a Mol így kommentálta a hírt
„A MOL hagyományosan egyeztet az érdekképviseletekkel a bér- és egyéb juttatások emelésének mértékéről. Így történt ez a 2019. évi keresetfejlesztés kapcsán is.
A tárgyalások eredményeként több tagvállalatnál, köztük a stratégiailag kiemelten fontos, mintegy 1000 főt foglalkoztató tiszaújvárosi MOL Petrolkémiánál is megállapodott a vezetőség a szakszervezetekkel, így a kollégák áprilisban már a megemelt juttatásokat kapják.
A MOL Nyrt.-nél is intenzív tárgyalásokat folytatunk a szakszervezetekkel, amely során már számos érdekképviseleti javaslatot figyelembe vettünk és beépítettünk az ajánlatunkba.
A MOL a munkaerőpiaci versenyképességét, valamint munkavállalói elégedettségét és jóllétét figyelembe véve alakítja a juttatási csomagot. Az alapbérfejlesztés mellett a MOL Nyrt. a hazai munkaerőpiacon kiemelkedően magas, 700.000 Ft/fő/év választható béren kívüli juttatást nyújt, illetve szinte egyedülálló módon, magas értékű magán egészségbiztosítási szolgáltatási csomagot is biztosít minden MOL Nyrt.-ben dolgozó munkavállaló számára, továbbá mindemellett 13. és 14. havi juttatási is ad a munkavállalóinak.”