Vállalkozás hvg.hu 2018. október. 17. 18:42

Igazán drága pesti öltönyszabóhoz járhat Orbán Viktor

A miniszterelnök Brüsszelbe készülve villantotta meg öltönytartóját, amin egy neves pesti szabóság neve látható.

Luxusminőségű öltönyöket gyárt az a szabóság, amelynek ruhazsákja Orbán Viktor mögött lóg kocsijában a Facebookra szerdán kiposztolt videón. A videón látható ruhazsákon ugyanis a Galamb felirat látható, márpedig a pesti belvárosban van egy ilyen nevű öltönyös, az, amelyet két évvel ezelőtti cikkünkben mutattuk be alaposabban.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy az öltönyzsák már nem új darab, mivel az utóbbi években már modernebb a Galamb szabóság logója. (A régi itt látható a szabóság galériájában.) És hát az is lehet, hogy a zsákban egy sima konfekcióöltöny van, ezt nem tudhatjuk.

A pesti belvárosban készül az öltönyök Maseratija

Vajon mit tudhatnak a pesti belváros egy félreeső utcájában készült öltönyök, amik legkevesebb 2500 euróba kerülnek?

A Belvárosban készülő öltönyök általában 2500-3500 euróba kerülnek, de előfordul 4500-5000 eurós is. A szalonban egyszerre csak egy vevővel foglalkoznak. Egy évben összesen 80 öltöny készül, de azoknak az összes öltését kézzel szúrják be, miután a vásárló testéről egyedi szabásmintát szerkesztett a Dél-Olaszországból érkezett mester.

A cég vezetői úgy mutatták be kérdésünkre az öltönykészítés menetét: ha a vásárló megtalálta a Galambot, telefonon vagy e-mailen bejelentkezik, rendszerint 2-3 napon belül kap is időpontot. Abban a terminusban csak vele foglalkoznak, más vevő nincs is az üzletben. Az első találkozáson ki kell találni, amihez alaposan meg kell ismerni a vevőt, milyen értékeket követ, milyen a stílusa, tudni kell, hogy mire használná, alkalomra, vagy napi használatra. Ezután alakítják ki, hogy milyen is legyen az öltöny, a zakó kinézete. A következő lépés a szövetválasztás, majd a konzultáció vége a méretvétel, amit a mester végez. Megvizsgálják a vevő mozgását, ez is befolyásolhatja a szövetválasztást.

Az első próba előtt a mester számítógép használata nélkül kiszerkeszti a szabásmintát. Az első próba 4-6 nap múlva esedékes, ekkorra elkészül a zakó teste, még nincs benne az ujja, a bélés és a zsebek sem. Ekkor következhet a szabásminta első módosítása, mert a szövet esése változtathat rajta.

A nagyjából két hét múlva következő második próbára már össze van fércelve a zakó, de még nincs összevarrva. Általában a második próba az utolsó, a főszabály szerint ez után már az átadásra kell jönnie a megrendelőnek. Ritkán, de lehet még egy próba, ha a megrendelő például nehéz testalkatú.