Vállalkozás hvg.hu 2018. szeptember. 21. 10:39

Furcsa zajokra panaszkodnak Matolcsyék várbeli szomszédai

Ma nyitja meg a Pallas Athéné alapítvány épületét Matolcsy György, jóllehet a közpénzmilliárdokba kerülő épületre nincs is érvényes használatbavételi engedélyük. A kiadását a szomszédok fúrták meg, akik panaszt nyújtottak be a hozzájuk átszűrődő hangok miatt.

A jegybank által létrehozott és kistafírozott szervezet, a Pallas Athéné alapítvány (PADA) először 1,5 milliárd forintot költött a Szentháromság téri régi városháza megvásárlására, majd további 4 milliárdot az évek óta húzódó átalakítási munkákra. Az épület ugyan elkészült, de a használatbavételi engedélyt nem adták ki hozzá, mert a szomszédos házak lakói fellebbeztek – írta a 24.hu.

A szomszéd ház lakók már 2016-ban jelezték a PADA-nak, hogy a terveken túl vékony a válaszfal a két épület között, és éppen amellé telepítik a gépészeti berendezéseket. A hangszigetelést viszont műemléki megfontolásokból nem lehetett megvalósítani.

A kivitelező kérésére ráadásul meg is változtatták az építési engedélyt, és a 3800 négyzetméteres épület felében vendéglátóipari egységek kialakítását engedélyeztették, erről azonban az érintettek csak azután értesültek, hogy az engedély már jogerős volt, mivel az önkormányzat rossz címre küldte az értesítést. A a vendéglátóipari egységek számára kialakított épületrészeket Zsidai Roy cége kapta meg, akik a belső udvaron egy éttermet, az utcafronton pedig egy kávézót hoztak létre.

A konyha és az ipari méretű szellőző berendezések hangjai a falakon áthatoló rezonanciával és állandó morajlással működnek, ráadásul a szomszédház udvarára a szagokat is átnyomják. A lakók most megfellebbezték a használatbavételi engedélyt.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.