Vállalkozás hvg.hu 2018. augusztus. 15. 07:37

Saját pénzéből újította fel a játszóteret, feljelentették

Lecsiszolta, lefestette a szálkás fajátékokat egy apuka Fábiánsebestyénben, a képviselő-testület feljelentette, mert szerinte a bevizsgálatlan anyagok használatával veszélyeztette a gyerekeket.

A Csongrád megyei Fábiánsebestyénben gondolt egyet egy apuka, Bálint Róbert, aki egyébként a helyi testület képviselője is, saját pénzéből felújította a játszóteret, mert megelégelte, hogy az ütött-kopott fajátékoktól apróbb sérüléseket szenvednek az ott játszó gyermekek, köztük az övé is - írta a delmagyar.hu.

Az ügy felháborította a helyi képviselőket, szerintük a bevizsgálatlan, ellenőrizetlen eredetű anyagok felhasználásával veszélybe is sodorhatná a vállalkozó kedvű szülő a gyermekeket, ezért testületi döntést hoztak arról, hogy feljelentik a renitens férfit.

Az ülésen jelen volt a képviselő-apuka is, aki jelezte, hogy ő volt az „ismeretlen”, aki saját erőből megújította a játékokat, de ez nem tántorította el a testületet attól, hogy a feljelentést megtegye - furcsa módon ismeretlen tettes ellen. 

Bálint Róbert a delmagyar.hu-nak azt mondta, nem haragszik a képviselőtársaira. Ők úgy gondolták, úgy volt jó a játszótér, ahogy volt, ő pedig másképp gondolta. Azt is mondta, vállal minden felelősséget és következményt. A férfi azóta a rendőrségen is elmondta, hogy ő vitt homokot a homokozóba, és ő festette le a játékokat.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.