Vállalkozás hvg.hu 2018. július. 24. 16:52

3,6 milliárdot szedett be a kamara a cégektől, de mire is?

A vállalkozások tíz százalékkal többet fizettek, mint egy évvel ezelőtt.

Tavaly 362,8 millió forint bevétele volt a kamarai hozzájárulásokból a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának - írta a testület honlapjára feltöltött költségvetési beszámolóra hivatkozva az mfor.hu.

Egy évvel korábban a kamara még 330 millió forintot könyvelhetett el. A lap szerint a kamara bevétele az Alapszabály módosítása miatt nőtt. A változás lényege, hogy 2017 május vége óta a területi kamarákhoz azonosítottan kamarai hozzájárulásként befolyt éves díjak alapján számolják ki az Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát megillető részt. Vagyis nem feltétel, hogy a befizető rendezett regisztrációval rendelkezzen, minden, a hozzájárulás befizetésére fenntartott számlára érkező pénzt figyelembe vesznek a megosztás kiszámításakor, függetlenül attól, hogy mögötte beazanosítható regisztrált gazdálkodó szervezet áll-e vagy sem.

A lap felhívja a figyelmet arra, hogy ez a bevétel nem fedi le a vállalkozások által adott évben befizetett hozzájárulás teljes összegét. A területi kamarákhoz befolyó pénzek 10 százaléka illeti meg ugyanis a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát. Ebből következtetett a portál arra, hogy tavaly mintegy 3,6 milliárd forintot fizettek be hozzájárulásként a kamaráknak a vállalkozások.

A kamarai hozzájárulás címén évi 5000 forintos díjat kell fizetniük a gazdálkodó szervezeteknek. Ha egy személynek több vállalkozása is van (egyéni és társas), akkor mindkét érdekeltsége után meg kell fizetni a pénzt.

Arról, hogy a kamara mire költi a hozzá befolyt nem kevés pénzt, itt és itt írtunk részletesen.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.