Ahol Nyerges Zsolt szerepet vállalt, ott szinte mindig felbukkant előbb vagy utóbb Simicska Lajos neve is – a kivétel a sportfinanszírozás. Ki az az ember, akinek Simicska eladta minden üzleti érdekeltségét?
A legközelebbi üzlettársának adta el Simicska Lajos minden érdekeltségét: Nyerges Zsolt nevét sokáig szinte le sem lehetett úgy írni, hogy ne tették volna mellé Simicskáét is. Nyerges mostanra a 34. leggazdagabb magyarrá vált a Napi.hu kiadványa szerint, a vagyonát 33,5 milliárd forintra becslik.
Nyerges hiába számít Simicska régi üzlettársának, akkor még nem volt a Fidesz közelében sem, amikor Simicska az 1990-es években megszervezte a párt gazdálkodását, és megalapozta saját vagyonosodását is. Meg szokták ugyan említeni, hogy ugyanott érettségizett, mint Orbán Viktor felesége, de mivel öt év telt el a kettő között, szinte biztos, hogy akkor még nem ismerték egymást, ahogy az 1987-1989 között Szolnokon élő Orbánnal sem, hiszen Nyerges épp ekkor Szegeden járt egyetemre.
Az 1992-es diplomázása után két évet ügyvédjelöltként dolgozott, 1994-ben lett önálló ügyvéd. Ő védte az egyik szolnoki cég vezetőjét, akit azzal vádoltak, hogy Várhegyi Attila fideszes polgármester kampányára támogatást adott a cégkasszából – az ügyben végül csak Várhegyit ítélték el. Nyerges az első Orbán-kormány idején szerezte meg az első milliárdját. Ezt a történetet az Átlátszó egy nagyobb cikksorozatban dolgozta fel, de röviden a lényeg az: egy kis szolnoki cég két állami bank segítségével áron alul hozzájutott a Budai Hengermalom több milliárd forintos vagyonához, a kft.-ben pedig felügyelőbizottsági tagként megjelent Nyerges is. A vállalatban több év leforgása alatt szép lassan tulajdonrészt vett több Simicska-közeli cég is. Az első vásárláshoz pedig a hitelt az az MFB adta, amelynek Simicska ekkor a tanácsadója volt.
Nyerges az ezt követő években Simicska leghűségesebb üzlettársa lett. Azokban az években, amikor Simicska Lajos hivatalosan nem vállalt szerepet a legtöbb olyan cégben, amelyet később a nevére vett, általában Nyerges volt a cégvezető. A cégbirodalom legértékesebb vállalatát, a Közgépet is ő irányította akkoriban elnök-vezérigazgatóként, de a Class FM-et üzemeltető Advenio Zrt. és az Infocenter.hu élén is Nyerges állt. Ő volt a társtulajdonosa és az igazgatósági elnöke a Mezort Zrt.-nek, az ország egyik vezető agrárcégének is – ebben Simicska is társtulajdonos volt sokáig. Arra azonban egészen 2010-ig kellett várni, hogy bizonyíték legyen a közvetlen üzleti kapcsolatukról, akkor közösen hoztak létre Svájcban egy céget.
A cégek éléről tavaly húzódott a háttérbe Nyerges egy ideig. Ekkor leköszönt a Közgép igazgatóságának elnöki posztjáról, majd a Mezort éléről is távozott.
Nyerges kedvenc befektetési területei között egy olyan van, amelynek láthatóan nincs köze Simicskához: a szolnoki sport. Igaz, ezt még akkor elkezdte pénzelni, amikor egyszerű ügyvéd volt, sőt fiatal korában még játszott is az ottani kosárcsapatban. 1998-ban lett a férfi kosárlabdacsapat elnöke, és sportvezetőként kimondottan sikeres is volt, nemzetközi szinten is erős csapatot sikerült összerakni. A csúcsra pedig a férfi vízilabdában sikerült eljutni, amikor 2017-ben a Szolnoki Dózsa-Közgép megnyerte a Bajnokok Ligáját.
A szolnoki foci már nem annyira sikeres, mint a többi csapatsport, épp idén estek ki az NB III-ba. Nyerges itt nincs is jelen aktívan, még a stadion építését is Garancsi István Market Zrt.-je nyerte el. A stadionavatón azonban ettől függetlenül ott volt, sőt meglepően kedélyes hangulatban beszélgetett Orbán Viktorral.