Nehéz helyzetben az energiaipar, hiszen techóriások próbálnak részesedést hasítani a szektorból. A Mol januártól elektromos autóbérlést indított, Tiszaújvárosban, Százhalombattán és Füzesgyarmaton pedig napelemparkokat fog gründolni.
„Az innovatív és alternatív technológia terjesztése része a társaság stratégiájának” – mondta Fasimon Sándor, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója. A Mol három üzemében márciusban indul az építkezés összesen 37 hektáron, a napelemparkok várhatóan az év végéig elkészülnek, és a megtermelt zöldáram mintegy 9000 tonna széd-dioxid-kibocsátást vált majd ki.
A barnamezős beruházás költsége több milliárd forint, saját forrásból oldják meg, a pontos összeget a Mol üzleti titokként kezeli. A beruházás megtérülő lesz, mert a projektet a kötelező átvételi támogatás (KÁT) feltételei szerint valósítják meg, ennek keretében a Mavir szabályozott áron veszi át a megtermelt energiát húsz évig. A naperőművek összesen 18 megawatt kapacitással működnek majd, és több mint 9000 háztartás áramszükségletét biztosítják.
A társaság idén januártól Mol Limo néven közösségi autómegosztó szolgáltatást is kínál, és hamarosan több száz elektromos töltőt állít fel a régióban a Next-E konzorcium keretében.