Vállalkozás hvg.hu 2017. október. 25. 07:43

Heineken-gyárakat venne a Csíki Sör gyártója

Romániában és Magyarországon is érdeklődnek Heineken-gyárak iránt.

A Csíki Sör gyártója, a Lixid Projekt Kft. megvásárolná a Heineken romániai és magyarországi gyártóegységeit, valamint a Hargita sörmárkát is – mondta a Világgazdaságnak Lénárd András, a székelyföldi vállalat tulajdonos-cégvezetője.

A céget a Heinekennel szembeni perben is képviselő budapesti Ormai és Társai CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang LLP Ügyvédi Iroda hivatalos levélben értesítette a holland vállalat vezetőségét arról, hogy megbízója érdekelt a Heineken közelmúltban bezárt martfűi gyártóegysége, illetve a csíkszeredai gyár megvásárlásában is. Ez utóbbinak bezárását ugyan a Heineken nem erősítette meg, de a Világgazdaság szerint Marosvásárhelyre akarják költöztetni a termelést, mert a Heineken Csíkszeredán integrált környezetvédelmi engedély hiányában folytatja tevékenységét, amiért a szakhatóság egy évvel korábban meg is bírságolta a céget, az előírt változtatások pedig komoly beruházást igényelnének.

Viszont ha Marosvásárhelyre költöztetnék a Hargita sör gyártását is, akkor az Igazi Csíki Sör gyártója szerint már nem lehet nemzeti tradíciókról beszélni, ezért megvennék ezt a márkát.

A martfűi gyárral kapcsolatban viszont a Heineken Magyarország Zrt. már korábban megerősítette, hogy 2018 januárjától teljesen megszüntetik ott a sörgyártást, mert a jövedékiadó-törvény 2017. július elsején érvénybe lépett változása kedvezőtlen a cég számára. Termelés helyett logisztikai központot hoznának létre az egységben.

Lénárd András, a Lixid Projekt vezetője a Világgazdaságnak azt mondta, ha a kézműves és kisüzemi sör kategóriájában meg akarják célozni a hatalmas dél-romániai piacot, akkor további gyártókapacitásokra van szükségük, de a magyar piacon is terjeszkednének.

Korábban arról szóltak a hírek, hogy a cég eladósodott, ezért elzálogosította minden értékét, Lénárd most viszont arról beszélt, hogy ez nem igaz, bár új értékesítési formát kellett keresniük, mert a magyar nagyáruházakban a nagy sörgyártók termékeit jóval olcsóbban adták, de a házhozszállításnak nagy sikere volt. Hozzátette azt is, hogy nincs szó arról, hogy állami támogatást vagy hitelt kapnának.

Korábban a csíkszentsimoni cég azzal lett ismert, hgy Igazi Csíki Sör néven dobott piacra egy sört, amely azonban sértette a Heineken érdekeltségeit, mivel a céghez tartozott az ismert Ciuc, vagyis szintén csíki sör néven forgalmazott sörmárka. A román bíróságok végül jogerősen a Heinekennek adtak igazat a névvitában, mire az Igazi Csíki Sör Tiltott Igazi Sörre változtatta a nevét. Márciusban végül a Heineken végül megegyezett a Lixid Projekttel, amely elhagyta nevéből az "igazi" szót.

Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.