Vállalkozás hvg.hu 2017. október. 22. 21:22

Menő reklámban szerepel az úszó, aki 2 éve még a Keletiben éjszakázott menekültként

"Már nem kellene életben lennem" - kezdődik az Under Armour látványos reklámja, főszerepben a szír Juszra Mardinivel, aki a bombázások elől menekült Németországba Budapesten keresztül. Azóta a vizes vb-re már sportolóként térhetett vissza a magyar fővárosba.

Az Under Armour reklámarca lett Juszra Mardini, ami abszolút érthető, hiszen a Szíriából elmenekülő 19 éves úszóé az egyik legmegrázóbb sztori a jelenlegi sportvilágból. Mardini és családja damaszkuszi lakásukat hátrahagyva menekült el a bombázások elől, majd Törökországon és Magyarországon át jutott el jelenlegi otthonába Németországba. Mardini itt építette fel újra úszókarrierjét, a riói olimpián már a menekültválogatott színeiben indult.

Mardini menekülése során Görögországba az Égei-tengeren át, egy zsúfolásig telt hajón indult, az átkelés közben azonban a motor megadta magát, így az úszó és lánytestvére két másik férfival a vízbe vetette magát, és több mint három órán keresztül tolta a csónakot, a leszboszi partig. 2015 nyarán pedig Keleti pályaudvar padlóján aludt, idén viszont már versenyzőként tért vissza Budapestre, a vizes vb-re.

Életéből hamarosan film és könyv is készül, de már ez az egyperces reklámfilm is megrázó az úszóról.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.