Logisztikai központtá alakítja át a Heineken a martfűi gyárát, változások jönnek a soproni üzemben is.
Nagy változásokra készülnek a Heinekennél, a martfűi gyárban megszűnik a sörgyártás – értesült a hvg.hu. Az az információ jutott el hozzánk: az üzemet nem adják el, az ingatlant saját tulajdonában hagyja meg a cég.
A Heineken kérdésünkre azt közölte: a martfűi gyárat disztribúciós és logisztikai központtá alakítják át a következő 12 hónapban. A soproni gyárban technológiai fejlesztésekbe kezdenek, ott létszámnövelésre is szükség lesz – tették hozzá.
Úgy értesültünk, hogy Martfűn sok dolgozónak felmondanak, ezt az információt nem kommentálta a Heineken.
A cég még 2015-ben indított el egy 1,8 milliárd forintos fejlesztést, a mostani átalakítás ennek a része lesz – közölték.
A társaság viszonya a magyar politikai döntéshozókkal az utóbbi időben feszültté vált. A lex Heinekennek elnevezett törvényjavaslatot március 13-án nyújtotta be a parlamentnek Lázár János és Semjén Zsolt. Ebben az önkényuralmi jelképek kereskedelmi célú felhasználását tiltották volna, de az időzítés alapján nagyon úgy tűnt, hogy a Csíki Sör és a Heineken közötti, akkoriban csúcspontjára jutó csatározásnak is elemeként szolgált volna – a kormány többször is nyilvánosan kiállt a Csíki mellett a két cég névhasználati vitájában.
A javaslat több más jelképpel együtt az ötágú vörös csillag kereskedelmi használatát is drákói szigorral tiltotta volna: ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntette volna.
Ám alig telt el egy hét, a kormánypártok kihátráltak a javaslat mögül, ahogy akkoriban beszámoltunk róla, Kósa Lajos frakcióvezető a soron lévő frakcióülésen hosszasan sorolta a törvénnyel kapcsolatos problémákat. Az ötágú vörös csillagot mindig is használó Heineken ellen egy nemzetközi védjegyvitában a magyar állam valószínűleg csúfos vereséget szenvedett volna, de a magyar Alkotmánybíróság is kimondta már korábban, hogy önmagában a vörös csillag használata nem elég indok a büntethetőséghez.