Vállalkozás MTI 2017. május. 11. 18:15

Eladták a Digi negyedét, történelmi biznisz született

A Digi Communications 25 százalékos részvénycsomagja bukaresti tőzsdei bevezetése során a befektetők körülbelül 900 millió lejt, azaz 197 millió eurót fizettek az újonnan kibocsátott részvényekért – adta hírül csütörtökön a román média.

A bukaresti értéktőzsdén (BVB) lefolytatott elsődleges részvénykibocsátási eljárás során 40 lejben állapították meg egy részvény árát – közölte a Digi, amely szerint hétfőn kezdődhet el a kereskedés a BVB-n a részvényekkel, ha megkapják jóváhagyást az illetékes hatóságtól.

A Profit.ro gazdasági portál és a News.ro hírügynökség becslése szerint a Digi Communications mintegy 900 millió lejt kaphatott, a tulajdonosok maximum 1,218 milliárd lejre számítottak. Ez a BVB történetében a legnagyobb értékű bevezetés magánvállalat esetében.

A Hollandiában bejegyzett Digi Communications az anyavállalata egyebek mellett a romániai RCS és RDS-nek, valamint a Digi Magyarországnak, amelyek meghatározó szereplői a román és a magyar távközlési piacnak. Az anyavállalat többségi tulajdonosa a nagyváradi Teszári Zoltán üzletember.

Tavaly 11,8 millió euróra nőtt a Digi Communications adózás utáni nyeresége az előző évi 4 millió euróhoz képest, ugyanakkor a cég hosszú távú adósságállománya is 13,7 százalékkal, 746,4 millió euróra emelkedett.

Az elsődleges részvénykibocsátást beárnyékolta, hogy a román korrupcióellenes ügyészség a vállalat három magas beosztású vezetője ellen eljárást indított, azzal gyanúsítja őket, hogy kenőpénzt adtak romániai sportközvetítési televíziós jogok elnyeréséért.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.