Vállalkozás hvg.hu 2016. szeptember. 12. 17:33

Életet lehelnek a Budapest melletti üres betonvárosba?

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) engedélyezte, hogy a Szíjj László és Varga Károly irányítása alá tartozó vállalkozáscsoportba tartozó vállalkozások irányítást szerezzenek a Lavinamix Kft. építőipari tevékenységhez használt eszközei felett.

A Szíjj László és Varga Károly által irányított vállalkozáscsoportba tartozó Vakond Via Építő és Szolgáltató Kft., a Hódaszfalt Mélyépítő Zrt. és a Hódút Freeway Aszfaltkeverék Gyártó és Építő Kft. 2016. augusztus 29-én együttesen vásárolták meg a Lavinamix Kft. építőipari tevékenység végzéséhez használt eszközeit. A tranzakcióhoz a GVH engedélyét kérték.

A szóban forgó Lavinamix szerezte meg korábban a Tópark néven elhíresült szellemváros betonszerkezetét az M1 autópálya mentén Budapesttől 11 kilométerre és terveik szerint lakásokat alakítanak ki a torzó egy részében.

A Lavinamix Kft. által átruházott, építőipari tevékenység végzéséhez szükséges eszközök – így például munkagépek, járművek, fuvareszközök, javítóműhely-raktárkészletbe tartozó eszközök, ingatlanok – vállalkozásrészeknek minősülnek a versenytörvény értelmében, és miután az azokkal elért előző évi nettó árbevétel a versenytörvényben előírt árbevételi küszöböket meghaladta, azok megszerzéséhez a GVH engedélyére volt szükség.

A GVH 2016. szeptember 12-én kelt döntésében sommás eljárásban, egyszerűsített döntéssel engedélyezte a megállapodással érintett vállalkozásrészek átruházását, mert nem azonosított káros versenyhatást a vállalkozásrészek értékesítésével kapcsolatban.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.