Vállalkozás MTI 2015. december. 02. 11:04

Illegális feketelistát állított össze a BKK a taxisok szerint

A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) megtiltja az ügyintézőknek, hogy egyes, pontosan megnevezett vállalkozók autóit szemlére bocsássák, így tartva őket távol a megélhetési lehetőségüktől – állította a Magyar Taxisok Szakszervezete (MTSZ). A BKK szerint ők ne vezetnek fekete listát.

A BKK illegális feketelistája huszonhét céget, körülbelül ezer munkavállalót érint hátrányosan, és másfél-két hónapja létezik – közölte Karsai Katalin, az MTSZ kommunikációs vezetője a szerdai sajtótájékoztatóján. Hozzátette, erre akkor derült fény, amikor pénteken elkísérték a BKK-hoz egy kollégájukat, akinek már öt autója szemlézését tagadták meg.

Azt állította, hogy az ügyintézés során a BKK egy munkatársa említette meg a feketelistát, amit a taxisok – akik jogi képviselőjükkel érkeztek – jegyzőkönyvbe vettek. Ezt a jegyzőkönyvet Karsai Katalin a sajtótájékoztatón bemutatta.

Miután az ügyintéző jelezte a BKK taxizásért felelős divíziója vezetőjének, hogy mi történt, alig egy óra elteltével visszahívták a korábban többször visszautasított taxist, és valamennyi autója gond nélkül vette az egyébként feleslegesen szigorú akadályt – mondta.

A Magyar Taxisok Szakszervezete azt állítja, hogy ilyen, több mint mutyigyanús esetekre nem kerülhetne sor, ha volna egy jól megalkotott és főleg becsületesen működtetett szabályrendszer.

Karsai Katalin elmondta, a szemle azt jelenti, hogy az autókat évente egyszer át kell vizsgálnia a BKK-nak, hogy teljesítik-e a taxirendeletben foglalt feltételeket. A szemlét a BKK nem tagadhatná meg. Súlyos problémaként értékelte, hogy erre nincs jogszabályban előírt határidő, azt a BKK lazán kezeli, így van olyan taxis is, aki két és fél hónapja nem tud dolgozni, mert az autóját nem bocsátották szemlére.

A szakszervezet lassan úgy érzi, hogy a taxishelyzet rendezése szlogen olyan, mint a szocializmusban az árrendezés, vagyis egyet jelent az áremeléssel – tette hozzá.

A Fővárosi Közgyűlés ülésének napirend előtti vitájában Horváth Csaba azt kérte, hogy a szakszervezet megjelent képviselői hadd szólaljanak fel a budapesti taxirendelet ügyében, és folytassanak velük érdemi tárgyalást, ahogy ezt korábban megígérték.

Dabóczi Kálmán, a BKK vezetője azt mondta, megpróbálták felvenni a kapcsolatot a szakszervezettel, de ez nem volt sikeres, majd eljutottak egy képviselőjükhöz, aki azt közölte, hogy nem tud részt venni a megbeszélésen.

Dabóczi Kálmán ezt követően Tarlós István főpolgármester felkérésére egy jövő csütörtöki időpontot javasolt az egyeztetésre a taxis szakszervezetnek, amely ezt el is fogadta.

BKK: Nincs feketelista

"A Budapesti Közlekedési Központ a Taxirendelet előírásainak megfelelően, a magyar törvények szigorú betartásával jár el a taxis vállalkozások minősítésekor. A Magyar Taxisok Szakszervezetének kijelentéseit visszautasítja. A szakszervezet állításával ellentétben a BKK nem használ fővárosban működő taxis vállalkozásokról készített „illegális feketelistát”. A taxiellenőrzés során a BKK fokozott figyelemmel jár el a feketén szolgáltató vállalkozásokkal szemben" - reagált közleményben a közlekedési társaság.

 
Tarlós István főpolgármester kérésére a Budapesti Közlekedési Központ felvette a kapcsolatot a taxis szakszervezettel, hogy személyes egyeztetésen jövő héten, csütörtökön tisztázhassák a felmerült kérdéseket. 

hvg360 Kovács Gábor 2025. január. 02. 17:30

A lebukás idején Mészáros Lőrinc lánya is érdekelt volt exférje "brutális" kartellezésért megbírságolt cégében

Meglehetősen furcsa Mészáros Lőrinc exvejének kartellügye. Amely egyébként Mészáros Ágnes kartellügye is, 2022-ben, a válás előtt még érdekelt volt férje cégében. A szóban forgó közbeszerzést Mészáros Lőrinc érdekeltsége nyerte, a kartellező exvő ajánlata a bírálatig sem jutott. A legfurcsább, hogy az amúgy közbeszerzésbajnok Homlok Zsolt miért pont a válás környékén “buktatta le magát”. Gyanítható, hogy a jogállam kicsavarásával kiosztott NER-büntetésről van szó.