Power Angels néven alapult meg az az angyal befektetőket tömörítő nyitott kör, melynek célja, hogy az erősen szabályozott Jeremie -alapok kifutása után egy rugalmasabb, piaci alapon működő támogatói rendszert építsen ki, elősegítve a magyar startupok és Budapest régiós fővárosi előmenetelét.
A Jeremie-alapok egy erős evolúciós ugrást eredményeztek a magyar startup oköszisztéma kialakulásában, azonban a hirtelen jött uniós tőke a piac torzulását is okozta. Amint azt Oszkó Péter, az OXO-csoport alapító tulajdonosa egy korábbi eseményen is szóvá tette, normális esetben egy alapkezelőnek több befektetőtől kéne forrásokat bevonnia, de ez Magyarországon nem alakult ki, ráadásul a jeremie-s alapok struktúrájuknál fogva sem alkalmasak arra, hogy további fejlődés motorjai legyenek. Ennek egyik oka, hogy például forráskihelyezésük határidőhöz van kötve, ráadásul földrajzi korlátai is vannak, hiszen Pest megyét kizárták a programból, miközben a cél éppen Budapest startup fővárossá emelése lenne.
A Power Angels tagjai a befektetői és startup világ teljesen eltérő szegmenseiből érkeztek: Késmárki László és Balogh Péter az egyik legsikeresebb magyar gyökerű informatikai vállalkozás, az NNG alapítói, Oszkó Péter egykori jeremie-s alapvezető, most az OXO labs-et irányítja, Polgár András a ValDeal Innovációs Zrt.-től jött, Domonkos András pedig a Lombard Csoport létrehozójaként szállt be a Power Angels mögött álló zrt.-be. A 250 millió forintos tőkével induló cég nem egy zárt csoport: már a közeljövőben várható az alapítói kör további bővítése és újabb neves, ismert szereplők csatlakozása.
A Power Angels alapítói az „első generációs” Jeremie-alapok befektetési időszakának záródásával egy komolyabb piactisztulásra számítanak: „Az EU-s forrású befektetési pénzek nyilvánvalóan segítettek beindítani a hazai ökoszisztémát, de tartósan nem optimálisak egy érett, felelős, a nemzetközi vérkeringésbe is bekapcsolódni képes piac működtetésére. Fontos, hogy most már mielőbb megjelenjen, illetve bővüljön is a ténylegesen piaci alapon gondolkodó és tevékenykedő, színtiszta üzleti logikát követő, „következő generációs” befektetői kör, akinek a működését nem korlátozzák statisztikai elvárások, cserébe viszont nem mesterséges hozamelőnyből, hanem tényleges cégértékből és valós hozzáadott tudásból próbálnak többletértéket generálni és a befektetéseket sikerre vinni” – mondta el Balogh Péter, akinek – illetve a Power Angelsnek – célja, hogy segítségükkel Magyarországon létrejöjjön 10 olyan startup, melyek együtt legalább 10 ezer embernek adnak munkát. A startupokat saját magánvagyonukból támogató angyaloktól legfeljebb 50 milliós tőkére számíthatnak a cégek, amelyekből várhatóan egy 40-50-en kerülnek majd a Power Angels portfóliójába.