A kockázatvállalás inkább a fiatalság sajátja, de ez nem jelenti azt, hogy 45 év felett már késő vállalkozásba kezdeni. Ezt kívánja elősegíteni a 45+ Vállalkozói program, melynek alapvető célja, hogy egyéni és csoportszinten is segítsen ügyfeleinek a vállalkozói gondolkodás elsajátításában.
A program első szakasza egy tapasztalt tanácsadóval folytatott, egyéni konzultáció, amely során egy személyes beszélgetésen segítenek az ügyfeleknek saját helyzetük reális megítélésében, igény szerint akár a munkahely tartós elvesztésével járó krízishelyzetet kezelésében. Itt szóba kerül mik a szakmai életüket meghatározó mozgatórugók, célok, értékrendek, amelyek megismerése után segítenek végiggondolni az alapvető kérdéseket: „Mim van?”, „Mit tudok adni?”, „Mire vevő belőlem a világ?”
Az egyéni szakaszban alaposan megismert résztvevőket ezután csoportokba szervezik, ahol 5-6 fős csapatokban dolgoznak tovább. A csoportnapon résztvevők hasonló korú, hasonló élethelyzetben lévő, komplementer tudással és tapasztalattal rendelkező emberek, akik más-más szeletét ismerik a gazdasági életnek. „Ez a szelektálás és csoportképzés szolgáltatásunk egyik legfontosabb pontja, ezzel biztosítjuk azt, hogy mindenki motivált, tenni kész, színvonalas partnerekkel kezdhessen bele egy közös munkába.” – olvasható a program honlapján.
Az így szervezett két, egyenként legalább 6 óra időtartamú workshop során a csoporttagok egy egyedi metodika alapján, együtt gondolhatják végig, milyen közös és egymást kiegészítő ismeretekkel, lehetőségekkel rendelkeznek, és együtt gondolkozhatnak arról, mit lehet ebből hasznosítani, megvalósítani, piacra vinni. A program végén az ötletekből a résztvevők választják ki azokat, melyeket első körben megfontolásra érdemesnek tartanak, ezekről pedig egy-egy rövid ötletleírás készül.
A közösség tagjai közül az adott üzleti ötlet iránt érdeklődők az úgynevezett témanapon folytathatják az ötletek kidolgozását, amelyeket végül iparági szakértők, befektetők előtt prezentálhatnak. Eddig három csoportfoglalkozás zajlott le, amely eredményeként két ötlet indult el a vállalkozássá válás útján, ezek egyikébe a program szervezői is beszálltak tőkéstársként – tudtuk meg Nagy Barbarától, az egyik alapítótól.
„A programra jellemzően olyanok jelentkeznek, akik vagy vezető pozícióban dolgoztak, vagy volt már valamilyen saját vállalkozásuk, de mára munka nélkül maradtak és régóta nem találnak vissza a munkaerőpiacra, vagy egyszerűen olyanok, akik nem elégedettek és váltani szeretnének. Az eddigi csoportban például volt olyan ügyfelünk, aki 17 évig volt egy multinál vezető, de miután kivonult a cég munka nélkül maradt” – mondja Nagy, és hozzáteszi, hogy a programban részt vevők közül nem biztos, hogy mindenki vállalkozni kezd, sokaknak az inspiratív légkör az álláskeresésben ad új lendületet.
A szolgáltatás díja ugyanakkor nem olcsó, a személyes konzultációért és a két csoportnapért 140 ezer plusz áfát kérnek. A témanapok részvételi díja alkalmanként további 50 ezer Ft. + Áfa. Ellenben a foglalkozásokon jó kapcsolatokra lehet szert tenni, amennyiben pedig piacképes ötlettel is sikerül élőállni, akár helyben tőkebefektetést is kaphatnak.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!