Vállalkozás Molnár Barbara 2015. november. 02. 14:06

Egymilliárd dollárt tol a GE az egészségügybe

Több mint egymilliárd dollárt fektet be az egészségügyi szektorba a GE 2020-ig, hogy világszerte kétmillió egészségügyi dolgozó továbbképzését segítse. A cél, hogy az egészségügyben is megjelenjen a minőség-ellenőrzés és hatékonyság növelése.

Mivel az egészségügyi kiadások világszerte elérték a plafont, új módszereket kell találni, amelyekkel a pénzt sokkal hatékonyabban lehet felhasználni, és az egészségügyi szolgáltatók közötti kapcsolatot meg lehet teremteni. "Miközben a gazdaság más szektoraiban teljesen természetes a minőség-ellenőrzés és a termelékenység javítására való törekvés, az egészségügyből mintha ez hiányozna" – mondta a hvg.hu-nak Vasilis Sakkas, a GE Healthcare közép-európai igazgatója. Olyan egyszerű dolgokra kell gondolni, hogy hogyan lehet az adminisztrációt, a beteg várakoztatását, egy vizsgálat átfutási idejét, a leletértékelés és kiadás idejét csökkenteni.

Az egyes országokban irgalmatlan mennyiségű egészségügyi adat halmozódott fel, ezeket számos szempontból lehetne jól használni. „Nem csak a betegekről van rengeteg olyan adat, amelyekkel az ellátás minősége javítható lenne, hanem a berendezések működésről is, ami viszont a készülékek hatékonyságát tudná nagy mértékben növelni. Az aneszteziológiai részleg számára például komoly költséget és kockázatot jelent az altatógáz használata, túladagolása komoly kockázattal járhat” – mondja Sakkas. A GE például kifejlesztett egy olyan módszert, amellyel az altatási folyamat minden egyes lépését monitorozva le tudják csökkenteni az altatógáz mennyiségét. Így 40 százalékkal csökkenthető a használt gáz mennyisége, ami jelentős költségcsökkenést eredményez, ráadásul közben nő a betegbiztonság, és csökken a narkózis miatti szövődmények esélye.

Vasilis Sakkas
Fülöp Máté

A GE Healthcare most egymilliárd dolláros befektetési tervet jelentett be, amellyel öt éven keresztül több mint kétmillió egészségügyi dolgozó oktatási és továbbképzési lehetőségeit javítanák világszerte. Az egyedi oktatási megoldások elsősorban az orvosokat, radiológusokat, technikusokat, szülésznőket, nővéreket és az orvosbiológiai területen dolgozókat célozzák meg. A megoldásokat a helyi igényeknek megfelelően alakítják, bizonyos országokban például a szülésznők új ultrahang-készülékek, vagy hordozható diagnosztikai eszközök használatát tanulják meg, míg máshol az összetett kórházhálózatok klinikai és működési fejlesztésére irányul az oktatás.

Stiller Ákos

Az egészségügyi szolgáltatóknak egyre magasabb betegszámmal és az oktatásra fordítható egyre csökkenő idővel kell szembenézniük. "Nyilvánvaló, hogy az orvosi eszközökkel dolgozó szakemberek készségeinek fejlesztése legalább annyira fontos a végeredmény szempontjából, mint az eszközök minősége. A szolgáltatók előtt nyitott a lehetőség, hogy a GE új oktatási megoldásaival hatékonyabb képzést biztosítsanak dolgozóiknak, optimalizálják az eszközök igénybevételét, ezzel végső soron javítsák az ellátás minőségét” – mondta Mario Lois, a GE Healthcare Global Education Services részlegének ügyvezetője. A program két fő elv köré épül: nagyobb hozzáférhetőség, mérhető eredmények és nagyrészt kereskedelmi együttműködés keretein belül nyújtanak majd kihelyezett, online és távoktatást.

Kult Balla István, Németh Róbert 2024. november. 30. 20:00

„Ez az első olyan lemezanyag, aminek az írása közben józan voltam” – Analog Balaton-interjú

„A leszaromság is abból jöhet, hogy csináljuk, amit szeretünk, és nem kell magunkat megerőltetni” – írja le a nemrég Repedés című albummal jelentkező Analog Balaton a hozzáállásukat a világhoz. Szomorú-e a mai popzene? Milyen volt a tagok – Zsuffa Aba és Vörös Ákos – híres Kinizsi utcai albérlete? Miben más józanul dalokat írni, mint a korábbi gyakorlat? Interjú.