Vállalkozás hvg.hu 2015. október. 31. 19:28

Magyar a negyedik leggazdagabb romániai üzletember

A leggazdagabb román simán lepipálja Csányi Sándort, a leggazgagabb magyarországi magyar üzletembert.

Ion Țiriac a leggazdagabb román. Tiriac vagyonát másfél milliárd euróra, azaz úgy 460 milliárd forintra becsüli a Capital román lap. Ez csaknem háromszorosa annak a vagyonnak, amellyel a leggazdagabb  magyarországi magyar üzletember, Csányi Sándor rendelkezik. (A napi.hu top 100-as listáját az OTP vezére vezeti.)

Második helyre Adrian és Dragoş Pavalt, a Dedeman alapítóit sorolta a Capital: a testvérpár tavalyhoz képest szintén növelte vagyonát, 650 millió euróról 850-900 millióra (úgy 250-270 milliárd forintra), derül ki a maszol.ro cikkéből.

Van magyar is a leggazdagabb romániai cégvezérek között, a 4. helyen Teszári Zoltán áll. Övé a Magyarországon ismert Digi TV például. A nagyváradi üzletember Románia leggazdagabb médiavállalkozója. Az RCS&RDS távközlési szolgáltató tulajdonosának vagyonát 480-500 millió euróra becsülik, ami úgy 150 milliárd forintnak felel meg. Cége piacvezető a kábeltelevízió- és internet-szolgáltatásban, és a médiavállalkozásai mellett újabban az energiaszektorban is vannak befektetései.

Börtönviseltek is vannak a top 10-ben. A harmadik leggazdagabb 240 milliárd forintra taksált vagyonával Ioan Niculae, aki most is börtönben van. A tizedik leggazdagabb George Becalinak 90 milliárdja van, ő már szabadult a börtönből.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.