Magyarország kimarad a Lidl nagy nyomulásából
Tekintélyes hitelt vett fel a Lidl- és a Kaufland-láncok tulajdonosa: az összegből Kelet-Közép-Európában kívánnak hálózatot fejleszteni. A 350 millió eurós összegből egy nagy szelet Romániába vándorol, Szlovákia és Magyarország most kimarad a befektetésből.
Kelet-közép-európai hálózatát bővíti a Lidl, amihez egy tekintélyes kölcsönt is kapott a Világbanktól. A hálózatfejlesztésből Szlovákia és Magyarország kimarad, a cégcsoport Bulgáriában, Romániában, Szerbiában, Horvátországban és Lengyelországban fogja elkölteni a pénzt - adta hírül a Napi.hu a Balkans.com hírportálra hivatkozva.
A 350 millió eurós hitelt a kiskereskedelmi láncok tulajdonosa, a Németország egyik leggazdagabb családjának kezében lévő Schwarz Group veszi fel. A Világbank IFC nevű tagszervezete, valamint az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) által folyósított hitelen a Lidl és testvérvállalata, a Kaufland osztozik.
Az elmúlt 10 évben a Lidl és a Kaufland összesen 784,5 millió euróhoz jutott a közérdekű fejlesztéseket támogató pénzintézetektől, azaz a Világbanktól, az IFC-től és az EBRD-től.
A 350 milliós összegből 60 milliót Romániában fektetnek be, ahol jelenleg 200 Lidl- és Kaufland-bolt üzemel. Román lapok szerint a következő három évben Románia lesz a Lidl öt leggyorsabban fejlődő piacának egyike.
Az idén februárban zárult üzleti évben jelentős eredménynövekedést ért el a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt. Adózás utáni 8,2 milliárd forintos nyereségük több mint három és félszerese a 2013-as és 2014-es adatnak. A nettó árbevétel eközben 34 milliárd forinttal, 261,5 milliárd forintra nőtt. A bolthálózat 163 egységből áll, amelyek összesen kb. 3600 embert foglalkoztatnak.