Vállalkozás hvg.hu 2015. augusztus. 17. 09:45

100-200 ezerért lehet hivatásos az Uber-sofőrből

Az Uber sofőrjei az új taxisrendelet életbe lépése óta ugyanúgy dolgoznak, mint előtte - írja a Magyar Nemzet, amely szerint egy Uber-sofőrnek 100-200 ezer forintot kellene belefeccölnie abba, hogy legáálisan foglalkozhasson személyszállítással.

Az új taxisrendelet augusztus 6-i életbe lépése óta hivatalosan az okostelefonon rendelhető Uber-sofőröknek is le kell vizsgálztatniuk a kocsijukat, és megfelelő szakmai jogosítványt kell kiváltaniuk. A Magyar Nemzet szerint az Uber sofőrjei a rendelet óta is változatlan formában végzik a tevékenységüket.

Egy Uber-sofőr azt mondta a lapnak, hogy augusztus 6. előtt kaptak egy levelet az Ubertől, majd utána is. Ezekben azt írták, hogy minden segítséget megadnak ahhoz, hogy a sofőrök a szükséges engedélyeket beszerezzék. A lap forrása szerint ehhez 100-200 ezer forintot kellene ráfordítaniuk a sofőröknek, a megszólaló sofőr például nem is kíván ennyit belefeccölni, ezért kiszállt a taxizás ezen formájából.

A taxisrendelet célja nyilvánvalóan az volt, hogy a nem hivatásos sofőröket foglalkoztató, és a hivatalos taxistarifáknál lényegesen olcsóbb tarifákkal működő Uber és hasonló szolgáltatásokat visszaszorítsák a hivatásos taxisok javára. A BKK nemrég azt közölte, hogy az Uber sofőröket a rendelet hatályba lépése után ellenőrzik és szabálytalanság esetén akár 600 ezer forint bírságot is kiszabhatnak. Az Uber eközben tárgyalásokat kezdett a kormánnyal arról, hogy a sofőrjei is megfelelhessenek az előírásoknak.

AFP / ImageChina / Stringer
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.