2015. július. 20. 16:20 MTI Utolsó frissítés: 2015. július. 20. 17:40 Vállalkozás

Megbukott a Meki 60 másodperces akciója, kiakadtak a dolgozók

Jóval a határidő előtt lefújta az autós kuncsaftok egy percen belüli kiszolgálására bevezetett programját a tajvani McDonald's az alkalmazottaktól érkező panaszok és a foglalkoztatási gyakorlatát firtató kormányzati vizsgálat miatt.

A hatvan másodperces kiszolgálási program, amelyet eredetileg a július 13. és 31. közötti időszakra hirdettek meg, helyi idő szerint hétfővel véget ér, mivel a vállalat "komolyan veszi az alkalmazottaitól és a vásárlóitól érkező visszajelzéseket" – olvasható az étteremlánc tajvani honlapján vasárnap megjelent közleményben.   

A tajvani McDonald's akár 150 ezer tajvani dollár, azaz 1,4 millió forint pénzbírságot is kaphat, amennyiben a tajpeji munkaügyi minisztérium úgy találja, hogy az új programjával törvényt sértett.

A minisztérium honlapján olvasható közlemény szerint a munkáltatónak kötelessége megóvni alkalmazottainak mentális és fizikai egészségét és nem kellene "nagyfokú szorongást" kiváltó, "ésszerűtlen" határidős nyomással sújtania őket.

A minisztérium szerint továbbá feszültséget eredményezhet a vásárlók és a McDonald's-alkalmazottak között, hogy az egyperces kiszolgálási idő meghaladása esetén a fogyasztók ingyenes étkezésre jogosító kupont kapnak. 

A gyorsétterem azért ígért kiszolgálást "60 másodperc vagy még annál is rövidebb idő alatt", hogy népszerűsítése a drive-thru szolgáltatást. A program azután került a figyelem középpontjába, hogy a vállalat alkalmazottai túlterheltségről panaszkodtak a Facebookon.

A világ legnagyobb hamburgeres gyorsétteremláncának 412 étterme van Tajvanon, közülük 153-ban működik autós kiszolgálás.


 

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.