Vállalkozás hvg.hu 2015. július. 15. 13:07

Kevesebb, mint egymillió euróért vitték el a Malév utolsó repülőjét

Három és fél éve tart a Malév felszámolása, de most jött el az idő arra, hogy az utolsó Malév-flottás repülőre is legyen érvényes ajánlat. Ehhez a mélybe dobták az árat.

Hárman tettek ajánlatot az utolsó Malév-repülőre, de azért sikerült eladni a magyar állami repülőflotta utolsó darabját, mert a "kikiáltási ár" csupán egymillió euró volt – írta meg a napi.hu. A 13 éves Bombardier repülőt, mely egy kéthajtóműves regionális utasszállító, és mely évek óta a ferihegyi betonon áll, már a 13. alkalommal hirdették meg eladásra. A vevő nem volt babonás, de az is lehet, hogy a 311 milló forintos kikiáltási árból kihozható helyzet erősebbnek bizonyult a babonánál.

Fazekas István

A portál úgy tudja, a mostani értékesítési kísérletre három érvényes ajánlat is érkezett a felszámolóhoz, és a legtöbbet egy magyar cég kínálta: 230 millió forintot. A másik két ajánlattevő sokkal kevesebbet adott volna az alig 15 ezer órát repült gépért. A hírek szerint az 50 személyes repülő újbóli forgalomképessé tétele úgy további 600-800 millió forint ráfordítást igényelhet.
A géppel kapcsolatos hír az is, hogy korábban szóba került, hogy kormánygépet csinálnak belőle, de a 2012-es Malév-csőd során a repülő, mint vagyonelem, bent ragadt a cégben.

Az állami légitársaság 2012. február 2-án jelentette be, hogy a Fővárosi Bíróság rendkívüli moratóriumot rendelt el a cégnél és rendkívüli vagyonfelügyelőt rendelt ki. Egy nappal később azonban már arról szóltak a hírek, hogy 2012. február 3-án 6 órától nem szállnak fel Malév-gépek. A felszámolás lényegében azóta is tart, és bár az egykori alkalmazottaknak eddig már kifizettek bruttó 3,6 milliárd forintot, ez a dolgozói követelések kifizetésének alig a fele.

A felszámoló eredetileg 4,3 millió dollárt szeretett volna a gépért.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.