A megállapodással elégedetlen hitelezők mindent hajlandók lesznek megtenni, hogy felmondják a megállapodást és újrainduljon a végrehajtás, ezért akár magánnyomozókkal figyeltethetik az adóst egy szakértő szerint.
Aki magáncsődbe menekül az jó, ha tudja, hogy 5-7 éven át egy kirendelt kormánytisztviselő fogja adagolni a parizert családjának, eladja a tévét, a kocsit, és a család minden mozdulatát, pénzmozgását folyamatosan felügyelni fogja. De ha ez nem lenne elég, a Pénzcentrumnak nyilatkozó Felfalusi Péter - aki az Intrum Justicia követeléskezelő cég ügyvezető igazgatója és egyben a Magyar Követeléskezelők és Üzleti Információt Szolgáltatók (MAKISZ) elnöke – úgy gondolja, hogy a magáncsőd akár a magánynyomozói szakma felvirágzását is hozhatja magával. Ha ugyanis az adós eltitkolja az adósságot vagy valamilyen jövedelmét, akkor a magáncsőd védelme megszüntetésre kerül, és újra megkezdődnek az eljárások. Márpedig ha a hitelező úgy látja, hogy valami nincs rendben és elégedetlen az adóssal kötött megállapodással, mindent el fog követni, hogy felmondják a megállapodást és újrainduljon a végrehajtás és ennek eléréséhez egy magánynyomozó felfogadásától sem fog visszariadni.
Ezért a szakember szerint ez nem az a rendszer, ahol megéri trükközni, ugyanakkor úgy látja, hogy ideje volt annak, hogy magáncsőd-törvény szülessen: „a magáncsőd nem mentőcsomag, hanem kiút az eladósodott családoknak az adósságrendezéshez, egyfajta lehetőség” – véli Felfalusi.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!