A buta ugrálókötél megokosodik, az Angry Birds a tévéképernyőre mászik. Bemutatjuk a Kickstarter legjobb áprilisi újdonságait.
A kreatív ötletekhez pénzt kalapozó Kickstarter mindig bővelkedik meglepő projektekben. Az MSN összeállításából kiderül, hogy a fejlesztők áprilisban is alaposan elengedték a fantáziájukat, a tíz legígéretesebb projekt között jó pár érdekesség található.
1. A high-tech ugrálókötél
Azt gondolta, hogy egy ugrálókötélen nem lehet mit fejleszteni? A Tangram Factory nevű vállalkozás ebben is lát fantáziát. A két fogantyúba érzékelőket tettek, amelyek a mobiltelefonnak küldik a jeleket ugrálás közben. Lehet vele számolni az ugrásokat, mérni a leégetett testzsírt, és minden hasonló adatot, ami egy modern fitneszalkalmazástól elvárható.
2. A küllő nélküli kerekesszék-kerék
A Loopwheels csapata a biciklizés világából jön, de most a kerekesszékeseknek találtak ki egy újdonságot. A küllők helyére olyan alumínium-karbon kompozitból készült megoldást tettek, amely könnyű, rugalmas, és könnyebbé teszi a manőverezést a mozgássérülteknek.
3. Az ajtóra szerelt házmester
Az okoszárakkal sokan foglalkoznak, a Sesame nevű új projekt azonban olyan megoldást tett le az asztalra, amelyet nagyon könnyű beépíteni a már meglévő ajtókba is. A bejáratra szerelt intelligens zárszerkezet természetesen csak a mobiltelefonra telepített applikációból nyitja az ajtót, de például a házigazda távollétében időlegesen beengedhet vele másokat is (mondjuk azt, aki a nyaralás alatt vigyáz a lakásra). Az illetéktelen behatolásról a tulajdonos azonnal értesítést kap.
4. A mobil kültéri hangszóró
Egy dán fejlesztőcsapat olyan hordozható, akkumulátorral is ellátott, és egymással drótnélküli kapcsolatban lévő hangszórókat fejlesztett, amelynek hangminősége – a kitalálók szerint – minden eddigi hasonló próbálkozást leköröz. A színes bőröndökhöz hasonló eszközök mindössze 6 kg-ot nyomnak, és bírják a gyűrődést kültéren is.
5. A lámpaégőnek kinéző projektor
A Beam névre hallgató kis eszköz úgy néz ki, mint egy lámpaizzó, annál is inkább, mert bár önállóan is működik, a csavaros foglalatának köszönhetően akár egy lámpatestbe is illeszthető. A lényeg azonban az, hogy ez egy projektor, amely képes bármilyen mobileszközről bármilyen síkfelületre kivetíteni a képernyő tartalmát.
6. Ringo, a robotállatka
Egy tenyérnyi kis műállat, amelybe beépítettek egy gyorsulásmérőt, egy giroszkópot, hat RGB ledlámpát, kommunikációs érzékelőket és hangszórót is. A robot különféle „állatságokra” képes, rá lehet venni, hogy üldözzön fénycsíkot, vagy ragaszkodóan ölelje át a gazdi ujját. Alapból 10 programot kap a vevő, és ha ért a kódoláshoz, maga is bármire idomítani tudja a kütyüt, ellenkező esetben vásárolhat hozzá további viselkedési funkciókat.
7. Egy újabb elektromos bicikli
A kerékpár elektromos rásegítése az egyik legfelkapottabb téma az innovátorok körében, ebbe a sorba csatlakozik a Spark nevű modell is. A villanymotor 32 km/h-ig képes gyorsítani a bringát, és onnantól kezdve még meg is lehet hajtani a nagyobb sebesség érdekében.
8. A zseblámpának látszó tárgy
A Fogo egy hengeres alakú zseblámpára hasonlító valami, multifunkcionális eszköz. A lámpa mellett van benne GPS, Bluetooth, walkie-talkie, fitneszalkalmazás és még sok minden más.
9. Egyszerűen csak: ZRRO
Mindig arra vágyott, hogy az Angry Birdsöt a falat betöltő lapostévéjén játssza? A ZRRO készítői biztosan, mert megalkottak egy olyan eszközt, amely a tévére tolja a mobilon futó bármilyen játék képét, az irányításához pedig egy viszonylag nagy érintőképernyőt ad a játékos kezébe.
10. Az új Pebble
A 2012-ben debütált Pebble okosóra a Kickstarter eddigi legsikeresebb projektje, a fejlesztők azonban most előálltak az új verzióval. A Pebble Timing képernyője színes digitális papírból készül, és az interfész is teljesen megújult. Az eddigi Pebble szoftverfejlesztések mindegyikével kompatibilis, akkumulátora állítólag hét napig bírja megállás nélkül.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!