Vállalkozás hvg.hu 2015. január. 06. 14:14

Magyar találmány a valaha volt legaljasabb ébresztőóra

Pont ugyanúgy működik, mint bármelyik telefon ébresztőórája, csak éppen fizetnie kell a szundiért.

Nincs jobb motiváció, mint a pénz – legalábbis ebből indult ki a Snopy applikáció két magyar fejlesztője, Némethi Balázs és Tóth Csaba. Sokan küzdenek a visszaalvás problémájával: hiába az elhatározás a korai kelésre, ha eljön az idő, sokaknál a szándék a szundi gomb sorozatos nyomkodására korlátozódik, majd jön a kapkodás, a rohanás, a késés. A Snopy ettől igyekszik megkímélni felhasználóit, de nem a funkció korlátozásával vagy eltörlésével, hanem fizetőssé tételével.

„Az alkalmazás letöltésekor a felhasználó kap 4 snopot. Minden egyes szundiért egy snopot kell fizetni, ha pedig ez elfogy további snopokat lehet vásárolni csomagokban” – írta meg kérdésünkre az egyik alapító. Több csomag létezik, egy dollárért 2 snopot lehet venni, 5-ért 12-őt, 50-ért pedig 147-et. „Nagyjából 0,2-0,5 dollár között mozog a snopok ára, attól függően, hogy melyik csomagban vásárolták. A jövőben szeretnénk olyan beállítást hozzáadni az apphoz, ahol  a felhasználók maguk állíthatják be, hogy mennyire fontos az ébredés, azaz mennyibe fájjon, ha szundit nyomnak” – írta kérdésünkre Némethi Balázs.

A lustálkodásnak ára van

Az ébresztő tehát nem egy bonyolult algoritmuson, pusztán a pszichológián alapul. Ha az akaraterő kevés lenne a korábban beállított időben való keléshez, talán a szundinként kapott zsebmetszés segít átértékelni annak a plusz pár percnek az értékét. Az applikáció január 5. óta elérhető az appstore-ban, amit eddig valamivel több, mint 300-an töltöttek le, és hamarosan jön az androidos változat is. Ma reggel vizsgázott az app élesben először, amit olyan izgalomban vártak az alapítók, hogy egyikük már az ébresztés előtt felébredt, így – akaratán kívül – megúszva próbatételt.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?