Vállalkozás hvg.hu 2014. október. 30. 05:38

Alkalmazni sem akarták, most ő diktál a kozmetikai óriásnál

Tapasztalat hiányában nem vették föl kasszázni, azonban miután a YouTube-ra feltöltött sminkoktató videóit több mint egymilliárdan nézték, a Lancome felkérte, hogy legyen a márka „digitális nagykövete”.

Michelle Phan videóit amatőr stylistoktól a profikig sokan követik, ráadásul számuk egyre csak növekszik. A szegény családból származó, 27 éves Phan nemcsak mint YouTube-sztár keresi betevőjét, de elindította Glam Bagsre keresztelt vállalkozását is, ami évi 84 milliót hoz a konyhára. Hétmillió feliratkozója havi 10 dollárért kapja a kozmetikai mintákat tartalmazó kis csomagját. Múlt hónapban pedig kijött a Make Up című könyve, amiben leírja, hogyan indultak a YouTube-videók.

Egy korábbi interjúban Phan azt is elmesélte, hogy mikor állást keresett, próbálkozott a francia kozmetikai vállalat, a Lancome egyik helyi üzletében is, de mivel nem volt értékesítési tapasztalata, nem vették föl. Később azonban, mikor már tömegek nézték videóit, megkeresték a vállalattól és felkérték, hogy legyen a márka digitális nagykövete, amit szívesen elvállalt. A népszerűséget hozó egyik videót ide kattintva megnézheti.

via Business Insider

Keressük a legjobb kisvállalkozói honlapot! Pályázzon jól működő honlapjával, részletekről itt olvashat , a pályázati űrlapot pedig itt találja.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.