Vállalkozás hvg.hu 2014. szeptember. 22. 14:19

Sikeres akar lenni? Így csinálják a legjobbak

A legnagyobb félreértés az, hogy ami tegnap sikeressé tett, az a jövőben is azzá fog tenni. Ahhoz, hogy konstansan sikeresek tudjunk maradni, folyamatosan újítani kell. A világ top innovátorai ugyanakkor bizonyos szempontok mentén működnek ahhoz, hogy rendszeresen újítani tudjanak.

A Huffington Post összegyűjtött több olyan szokást, mellyel a világ top újítói folyamatosan az élvonalban tudnak maradni. Ezek a szokások a következőek:

  1. Folyamatos megfigyelés ahhoz, hogy össze tudjuk rakni a nagy képet. Ha megvan a nagy kép, akkor sokkal inkább meg lehet érteni a zajló folyamatokat.
  2. A nagy újítók folyamatosan kíváncsiskodnak, kérdéseket tesznek fel. A kérdésekkel ugyanis megkérdőjelezzük addigi tudásunkat, és új, addig nem látott válaszokkal is találkozhatunk.
  3. Folyamatosan új dolgokat próbálnak ki, például prototípusokat tesztelnek.
  4. Folyamatosan kapcsolódási pontokat keresnek másokkal, az új termékeket, szolgáltatásokat, ötleteket kapcsolati hálójukban is megfuttatják, véleményt kérnek róluk. A tesztelésre kapott válaszok emellett rendkívül fontosak.
  5. A legjobb újítókat szenvedély vezérli, amit azért használnak fel, hogy céljukat elérjék.
  6. Az újítóknak van egy olyan szokásuk is, hogy meglepő dolgokat kombinálnak egymással, sokszor ugyanis ilyen párosításokból jönnek ki a legjobb innovációk.
  7. Az innovációt a napi rutin részévé teszik. Szigor és elköteleződés szükséges mindehhez, vagyis naponta kell a fentebb említett pontokon végigmenni.
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.