Vállalkozás hvg.hu 2014. július. 17. 11:37

Egy cég, ahol csak 6 percet adnak naponta, hogy vécére menj

Aki viszont betartja az előírt vécézési időt, az napi 1 dollár jutalmat kap, és ez csodálatos.

Egy chicagói vállalatnál napi 6 percet adnak arra, hogy a munkavállalók vécére menjenek. A WaterSaver Faucet nevű cég arra hivatkozott, hogy dolgozóik túl sok időt töltenek a mellékhelyiségben, ami rontja a vállalat jövedelmezőségét. Ami igazán durva a sztoriban, hogy a cég tavaly mágneskártyát szereltetett fel a vécékre, és ha valaki túllépi a kiszabott időt, akkor szóbeli, majd írásbeli figyelmeztetésre számíthat, végül akár el is bocsáthatják emiatt. Miután a CNN felkapta a sztorit, a dologból óriási botrány lett az USA-ban. A cég igazgatója úgy védekezett, hogy kimutatásaik szerint májusban 120 munkaóra ment kárba a túlzott vécézés miatt. A vállalat annyira fontosnak tartja ezt a kérdést, hogy a kritikák hatására ösztönző rendszert vezetett be (megvillantva a humán menedzsment emberi oldalát), miszerint aki betartja az előírt időt, havi 20 dollár jutalmat kap (azaz napi 1 dollárt).

Via

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.