2014. június. 20. 05:55 MTI Utolsó frissítés: 2014. június. 20. 09:32 Vállalkozás

Még mindig téma az új nemzeti légitársaság

Kisebbségi tulajdonosként a kormány szívesen beszállna egy új nemzeti légitársaság megalakításába – írja a fejlesztési minisztérium közlése alapján a Napi Gazdaság.

A kormány nyitott a tárgyalásokra minden komoly érdeklődővel, tőkeerős szakmai és külső befektetővel egy új nemzeti légitársaság megalapításáról, amelyben kisebbségi tulajdonosként akár az állam is részt vállalhatna – közölte a Napi Gazdasággal a fejlesztési tárca.

A lap pénteki számában felidézte: a Malév 66 éves működés után 2012. február 3-án reggel állt le, azt követően, hogy az unió – meghallgatva a Wizz Air és a Travel Service beadványát – a versenyt torzítónak tartotta az állam támogatását és a szubvenció visszafizetésére kötelezte a légitársaságot. 

Az Európai Bizottság 2012 elején hozott döntése szerint egy új nemzeti légitársaság létrehozásában az állami vagyon szerepe nem lehet meghatározó, és az állam vállalkozói szerepvállalása kizárólag üzleti alapon történhet. Így a lehetőségek elég korlátozottak, egy új vállalat megalapítása kizárólag állami forrásokból nem finanszírozható – jegyezte meg a minisztérium a lap szerint. 

Magyarország számos határozott előnyt jelentő adottságot, piaci tényezőt, meglévő értéket és lehetőséget tud felmutatni az érdeklődő befektetőknek, a fejlesztési tárca szerint ilyen például Budapest földrajzi elhelyezkedése, illetve a szabad kapacitásokkal rendelkező Liszt Ferenc Repülőtér, a piaci résként jelenleg is lefedetlen átszálló forgalom.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.