Vállalkozás MTI/hvg.hu 2014. május. 07. 12:14

Van vevő a bezárt kapuvári húsgyár teljes vagyonára

Két pályázat is érkezett a tavaly év végén bezárt húsüzem vagyonára. Az egyik pályázóval heteken belül aláírja a szerződést a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Zrt..

Eredményes volt az egykori kapuvári húsgyárat működtető két társaság vagyonára kiírt, sorrendben ötödik pályázat. A Nemzeti Reorganizációs Nonprofit (NRN) Zrt. heteken belül aláírhatja a vevővel a szerződést - erősítette meg szerdán az MTI értesülését az NRN ügyvezetője.

Kovács Csaba elmondta: egyes elemekre és a teljes vagyonra is két-két pályázat érkezett az április végi beadási határidőig. Utóbbiak egyike formai okokból érvénytelen volt, a másikat viszont a Kapuvári Hús Zrt. és a Kapuvári Bacon Kft. felszámoló biztosaival elfogadták.

A kapuvári húsgyár sertéstenyésztő telepe tavaly novemberben
Túry Gergely

 A húsiparban az a pletyka kering, hogy a vevő egy arab befektető, és az is szárnyra kapott, hogy állítólag kecskét vágna a húsüzemben. Persze nincs annyi kecske az országban, amennyit a korábban évi 200 ezer sertést vágó üzem fel tudna dolgozni. Emiatt a piacon azt feltételezik, hogy mást is vágna az üzem, csak disznót nem. A disznóvágást az információ szerint a kormány tiltotta le, ugyanis közel van az állami és önkormányzati  támogatással életben tartott Pápai Húsüzem, amely sertéseket vág.

A piacon van, aki arra számít, hogy az üzemet fel fogják darabolni, mert úgy tartják, nincs épeszű befektető, aki fantáziát látna az elavult, 1922-ben épült üzem működtetésében.  

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.