Jöhet a pénztárfúzió: az Aranykor elfogadta az ING csatlakozását
Az Aranykor Önkéntes Nyugdíjpénztár közgyűlése elfogadta az ING Önkéntes Nyugdíjpénztár küldöttgyűlésének korábbi döntését, és megszavazták a két pénztár július 1-jével történő egyesülését - közölte az Aranykor kedden.
A fúzió az ING-, és az Aranykor-pénztár tagjai számára sem jelent lényegi kondícióváltozást, a havi tagdíj mértéke nem változik, az online pénztári szolgáltatások továbbra is elérhetőek lesznek - áll a közleményben.
Az ügy előzménye az, hogy az ING két nyugdíjpénztárának küldöttgyűlései múlt kedden úgy határoztak, hogy beolvadnak két másik pénztárba. Az ING Magánnyugdíjpénztár a Horizont Magánnyugdíjpénztárba, míg az ING Önkéntes Nyugdíjpénztár az Aranykorba olvad.
Mindkét fúzióhoz hozzá kell járulnia az átvevő pénztárak közgyűléseinek, illetve küldöttgyűléseinek is. A Horizont küldöttgyűlés május 5-én lesz, míg az Aranykor hétfőn tartotta közgyűlését.
Az ING azzal magyarázta a nyugdíjpénztárak feladását, hogy a szabályozási környezet elmúlt években történt változásai miatt az ING nyugdíjpénztári szolgáltatásokat nyújtó leányvállalata, az ING Pénztárszolgáltató és Tanácsadó Zrt. ez év június 30-án megszünteti tevékenységét. Így a pénztáraknak határozniuk kellett, hogyan folytassák működésüket.
A megoldásra két alternatíva merült fel: a más néven, de önálló pénztárként működés, vagy az egyesülés egy másik önkéntes nyugdíjpénztárral. A döntést egy független tanácsadó cég elemzése is segítette, amely figyelembe vette a pénztárak rövid és hosszú távú fenntarthatóságát, a közvetlen és közvetett pénzügyi hatásokat, az operatív szempontokat. A tagok érdekeit rövid és hosszú távon a legjobban szolgáló megoldásnak az egyesülés bizonyult.
Az ING Magánnyugdíjpénztár 1997-ben kezdte meg a működését. A kezelt vagyona múlt év végén meghaladta a 71 milliárd forintot, taglétszáma pedig több mint 27 ezer volt. Így a pénztár - a taglétszáma és vagyona alapján - a legnagyobb hazai magánnyugdíjpénztár. A Horizont a pénztártagok száma alapján a múlt év negyedik negyedévében 19,5 százalékos részesedéssel rendelkezett az ötszereplős magánnyugdíjpénztári piacon.
Az ING Önkéntes Nyugdíjpénztár 1996-ban kezdte meg a működését. Kezelt vagyona múlt év végén 66,7 milliárd forint volt, a taglétszáma pedig meghaladta a 82 ezret. A taglétszám alapján a 4., a vagyona alapján pedig a 6. legnagyobb hazai önkéntes nyugdíjpénztár. Az Aranykor Országos Önkéntes Nyugdíjpénztár 1995-ben kezdte meg a működését. Kezelt vagyona 2013 végén 30 milliárd forint volt, taglétszáma pedig megközelítette a 37 ezer főt.