Nem biztos, hogy szerencsés késve érkezni egy új munkahelyre az első hetekben, vagy rögtön arra kérni a főnököt, hadd dolgozhassunk otthonról. A munkahelyi kultúrát sem biztos, hogy jó figyelmen kívül hagyni, unott arccal bambulni.
A Business Insider összeszedett 9 olyan viselkedési formát, melyet nem biztos, hogy új munkahelyünkön az első hetekben alkalmaznunk kell, ugyanis bizonyos kifejezések hangoztatása, viselkedési formák esetén főnökünk igencsak megbánhatta, hogy felvett minket.
A viselkedési formák, kifejezések a következőek:
- Úgy érkezünk, hogy mindent tudunk a cégről, és már az elején változtatásokat is szeretnénk bevezetni. Naivnak és arrogánsnak tűnhetünk, először érdemes a környezetet megismerni, és alkalmazkodni is az ott dolgozókhoz, az új helyen tapasztalható folyamatokhoz.
- Késni, túl korán eltávozni a munkahelyről sem jó belépő, így ugyanis a megbízhatatlan munkaerő látszatát kelthetjük.
- Rögtön azzal indítani, hogy inkább otthonról szeretnénk dolgozni. Ezt már akkor érdemes kérni, ha bebizonyítottuk, hogy meg lehet bennünk bízni, és meg tudjuk csinálni a ránk bízott munkát.
- Rögtön irodai drámába keveredni. Az elején még nem ismerünk mindenkit, és különben is, egy irodai vita általában nem néz ki jól, már a kezdetben ilyenbe keveredni rossz fényt vethet ránk.
- Unottnak, érdektelennek mutatkozni sem jó jel, mivel ha ez elég nyilvánvalóan látszik, akkor a főnökünk igencsak elgondolkozhat azon, hogy megérte-e felvenni minket. Még ha nem is imádjuk új munkánkat, mutassunk érdeklődést.
- Figyelmen kívül hagyni a munkahelyi kultúrát. Nagyon fontos a már meglévő munkahelyi kultúrára figyelni, ha az íratlan szabályokat nem tartjuk be, könnyen a körön kívül találhatjuk magunkat.
- Érdemes figyelni a betanítási időszak alatt, mivel megszólalhat főnökünk, illetve a munkatársaink vészcsengője: nekik kell ugyanis majd folyamatosan figyelmeztetniük minket és elmagyarázniuk később, ha valamit nem értünk, adott esetben pedig kijavítani a magunk után hagyott hibákat.
- Túlterheltnek látszani sem a legjobb belépő. Bár egy új munkahelyen normális, hogy rengeteg új információt kell befogadni, csomó mindent kell megtanulni, ám ha túlzottan leterheltnek látszunk, akkor a főnökünk lehet, hogy átgondolja, biztos minket kellett volna-e felvennie a pozícióra.
- A régi munkahelyünkkel történő összehasonlítgatás nem biztos, hogy jó dolog, ez irritálónak hathat. Ráadásul az első időkben még nem ismertük ki az új munkahelyünkön a bejáratott folyamatokat, így nem biztos, hogy ami a régi munkahelyünkön jól ment, az az új helyen is működni fog. A folyamatos összehasonlítgatás túlzott buzgalomra utalhat, ráadásul úgy, hogy elképzelhető, nincs mögötte megfontoltság és megfelelő tudás.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.