Fakivágással és bozótirtással megkezdődött a füzérradványi Károlyi-kastély parkjának rekonstrukciója. Az Északerdő Zrt. saját erőből, külső vállalkozó bevonása nélkül törleszti a térség régi adósságát.
Az erdészeti társaság hétfőn kiadott közleménye szerint a januárban már megkezdett munka célja az is, hogy kibontsák a park tájesztétikai összhangját biztosító fáit, facsoportjait, és újra megnyissák a növényzettel benőtt területek. A parkban újra kiépítik a mára teljesen eliszaposodott Nagy- és Kis-halastavat, felújítják a lepusztult zsiliprendszert és a támfalakat, rendbe teszik az itt található forrásokat és hidakat. Az elvadult, cserjésedő rétek és zöldterületek kibontásával, valamint a tájidegen, agresszív, nem védett gyomnövények ritkításával és irtásával újra biztosítják a védett és őshonos fajok életterét. Megvalósul az idős, esetenként több száz éves faegyedek kezelése és metszése, emellett a kastélypark bevezető útja, a Fenyves-allé is megújul. Eltávolítják az utakat eltorlaszoló, kidőlt fatörzseket, rekonstruálják a történeti sétányokat, új kerítésszakaszokat és új kapukat építenek, a látogatók számára pedig tájékoztató infrastruktúra kerül kialakításra.
A füzérradványi Károlyi-kastély hazánk egyik legnagyobb kastélya. Az eredeti, XVI. századi épületet 1857-59 között Ybl Miklós tervei alapján építették át, a belsőépítészeti átalakításra pedig a 20. század fordulóján került sor, amikor a romantika és neoreneszánsz határán táncoló külső jegyeket Károlyi László, de főként felesége, gróf Apponyi Franciska szisztematikusan antik tárgyakkal gazdagította. A házaspár évekig vásárolt itáliai műkereskedőktől a radványi kastélyba, hogy ott igazi reneszánsz otthont alakítsanak ki.
A Károlyi László által 1936-ban a kastélyban kialakított luxusszállót a példásan gondozott parkja és fürdőháza mellett a jó, gyógyítóan friss levegője tette ismertté. A kastélyszállót (és a parkot) 1947-ben államosították, és bár évekig kórház (tüdőszanatórium) működött benne, az épületet később voltaképpen kifosztották, a parkot pedig, mely 1975 óta természetvédelmi terület, elhanyagolták.
Az arborétum a megye legszebb és legnagyobb parkja. A rendszerváltás után az állam nem adta vissza a Károlyiaknak a kastélyt, és bár a felújítás már a ’90-es években elkezdődött, a munka vontatottan haladt.
A kastélypark helyreállító munkáit 2015.május 31-ig kell befejezni. Magyarország egyik legszebb és legnagyobb történeti kertjének rekonstrukciója pályázati forrásokra támaszkodik. A Környezet és Energia Operatív Program kétfordulós támogatási rendszerben nyújtott a projekthez anyagi támogatást. Az első körben az előkészítő munkákra 12 millió forintot nyert az Északerdő, a második fordulóban, a rekonstrukciós munka elvégzésére pedig 250 millió forintot nyert el az erdészeti társaság.