Az eddigiek mellett újabb közvetett bizonyíték mutatja, hogy létezik kapcsolat a Fidesz gazdasági háttérbirodalma és a TV2 eladása között – írja a vs.hu. Az utóbbit tető alá hozó ügyvédi iroda vezető partnere bábáskodott a Class FM alapításánál és az RTL Klub infocenteres bevásárlási kísérlete mögött is.
A VS.hu birtokába került dokumentumok tanúsága szerint a tévétársaság megvásárlásának jogi ügyeit intéző Weil, Gotschal & Manges nemcsak ügyvezető partnerén, David Dedericken keresztül kapcsolódik a média világához. David Dederick a TV2-t megvásárló egyik magánszemélynek, a tévétársaság pénzügyi vezetőjének, Yvonne Dedericknek a férje – jegyzi meg a lap.
Az ügyvédi iroda egy másik vezető partnere, Siegler Konrád tevékeny szerepet játszott a mostanra már Simicska Lajos többségi tulajdonában lévő és monopol piaci helyzetet élvező országos kereskedelmi rádió, a Class FM üzemeltetőjének, az Advenio Zrt.-nek a létrehozásában.
A dokumentumok szerint Siegler Konrád jogi képviselőként jegyezte ellen az Advenio Zrt. ajánlatát az ORTT által 2009-ben kiírt rádiós frekvenciapályázaton, illetve Siegler képviselte Nyerges Zsoltot, a Central Media Holding nevű céget, valamint Stumpf István jelenlegi alkotmánybírót, volt minisztert az Infocenter.hu 2010. április 22-én megtartott tulajdonosi közgyűlésén.
Utóbbi dokumentumban azt rögzítik a jelenlévők, hogy a cég addigi vezérigazgatója, Fellegi Tamás lemond tisztségéről, és helyette Nyerges Zsolt személyében újat választanak. Erre azért volt szükség, mert miniszteri kinevezésével Fellegi vezérigazgatói pozíciója összeférhetetlenné vált az Adveniót tulajdonló Infocenter.hu-ban. Fellegi Tamás jelenleg a kormány megbízásából Washingtonban dolgozik, feladata a The Hungary Initiatives Foundation nevű szervezeten keresztül Magyarország érdekeinek képviselete az Egyesült Államok fővárosában.
Siegler Konrád nem csak a Class FM ügyében egyengette az Infocenter.hu útját: ügyvédi irodájának honlapján a neve alatt, ahol a különböző szakmai tapasztalatait és elismeréseit sorolja, szintén szerepel a cég neve, méghozzá a Magyar RTL 31 százalékos részesedésének megszerzésével kapcsolatban.
A később meghiúsult üzlettel kapcsolatban az olvasható az ügyvéd oldalán, hogy ő volt az Infocenter tanácsadója ebben az ügyletben. Az Infocenter a tulajdonosa megannyi fideszes kötődésű médiának: a Class FM mellett a Heti Válasznak, a Lánchíd Rádiónak – írja a lap.
A TV2 eladása azért most történt, mert meg kellett várni a digitális átállás lezárultát, de még a választások előtt tető alá akarták hozni az üzletet. Ha a vevőknek sikerül kifizetni a vételárat, a tévétársaság a digitális korban, a csökkenő műsorszolgáltatási díjnak és az új bevételi forrásoknak köszönhetően akár jó üzlet is lehet – írja a lap.
A TV2 péntek esti közleménye szerint a TV2 adásvételében korrupciónak nyoma sincs, az teljesen transzparensen, a jogszabályok betartásával zajlott, és nem hozható összefüggésbe szerintük semmilyen politikai párttal, illetve bármely politikai párt választási eredményével és a TV2-n történő bármilyen formájú állami vagy egyéb hirdetésekkel.
A TV2 korábban azt is közölte: a ProSiebenSat.1 olyan eladói hitelkonstrukcióban adta el a céget, amely alapján a vevők az eladási árat bizonyos, a szerződésben meghatározott idő alatt törlesztik. Az eladásban harmadik fél, vagy harmadik félhez köthető finanszírozó nem vett részt. A 100%-os Management Buyout (MBO) a nemzetközi normák szerint történt – jegyezték meg.
A TV2 adásvételére létrehozott bonyolult céghálóról itt írt a hvg.hu.